Czy można zbudować saunę we własnym lokum? Czy tego typu miejsce powinno się już zaplanować na etapie budowy domu?

Wiele osób lubi przesiadywać w saunie, natomiast aby w niej posiedzieć trzeba często jechać do spa albo iść na basen, w jakim takie urządzenia czasami się znajdują. Jest to czasochłonne jak również kosztowne dlatego nie możemy korzystać z dobrodziejstw sauny tak dużo jakbyśmy chcieli. Może warto zatem pomyśleć o saunie w swoim domu?

Idealnie jest zaplanować saunę już w momencie gdy budujemy dom. W takim wypadku można znaleźć troszkę większą ilość miejsca też aby wypocząć - Aby po takim zabiegu chwilkę się zrelaksować. Jednak nawet jeżeli takich planów nie wzięliśmy pod uwgę to jeszcze nic straconego, ponieważ do postawienia takiej sauny wystarczy 1,5 metra kwadratowego powierzchni. Tylko tyle ażeby móc cieszyć się własną sauną w domu. Możemy też wygospodarować wolny pokój w domu, który nie jest przez nikogo używany. Jednak nawet w większej łazience spokojnie tego typu pomieszczenie można przygotować.

perspektywa - mieszkanie
Producent saun często uczula na właściwe zainstalowanie swoich produktów. Ważną rzeczą jest tutaj wentylacja. Kiedy jest nieodpowiednia może doprowadzić nawet do przegrzania części elementów, a czasem w konsekwencji do pożaru. Należy wiedzieć o tym, iż powietrze musi bez problemu przepływać wokoło kabiny sauny jak i móc swobodnie rozprzestrzeniać się po całym pomieszczeniu. W takim celu należy zostawić odstęp kilku centymetrów między sauną a ścianą pomieszczenia. Temperatura wokół takiej łaźni nie może być większa aniżeli 35 stopni Celsjusza.

Ważną informacją jest także to, że w normalnych saunach jest wystarczające jedynie przyłącze elektryczności natomiast kiedy chcemy zrobić łaźnię parową w takim wypadku potrzeba trochę większą ilość rzeczy. Potrzebne jest przyłącze wody, jakie podłącza się do generatora pary. Kolejną kwestią jest odpływ do kanalizacji, jakim skraplająca się para będzie mogła swobodnie wypływać w postaci wody. Prócz tego jeszcze elektryczność żeby być w stanie uruchomić generator pary. A także równie istotne podłączenie do wentylacji. Tak naprawdę całe wyposażenie spa nie jest nam potrzebne w domu aby się trochę zrelaksować. Koszt tego typu sauny to około 7-8 tysięcy złotych, a montaż można zrobić zaledwie w jeden dzień. Dlatego warto pomyśleć o miejscu, w którym będziemy mogli poczuć się jak na wakacjach jak również oderwać choć na chwilę od obowiązków w domu - wyposażenie spa nie jest drogie.
2019/02/03, 07:30:02