Jakimi elementami publiczne łazienki różnią się od domowych, jakie będzie ich podstawowe wyposażenie.

Łazienki w obiektach publicznych czy handlowych znacznie różnią się od tych w domu. W praktyce są one sprowadzone do roli ubikacji, ponieważ najczęściej nie będzie w nich ani wanny ani prysznica. Jest za to więcej pisuarów i kabin, niekiedy nawet więcej niż dwadzieścia. Wynika to z faktu, że w obiektach tego typu przeważnie znajduje się dużo ludzi i jeśli kabin byłoby zbyt mało to mogłoby się w pewnym momencie zrobić trochę ciasno i zaczęły by się robić kolejki. Kabiny są z reguły rozdzielane niewielkimi ściankami, które mają zagwarantować odpowiednią dyskrecję i intymność, lecz nie zajmującymi dużo miejsca.

Takie publiczne łazienki najczęściej składają się z dwóch oddzielnych pomieszczeń, w jednym znajdują się właśnie kabiny i pisuary, natomiast drugie przeznaczone jest wodę jedynie na krótki okres czasu, a później automatycznie ją wyłączają. Mogą być albo włączane ręcznie, w nich trzeba nacisnąć przycisk, albo automatyczne, w takim przypadku ich pracą steruje specjalny czujnik.


Ogródek skalny
Następnym istotnym elementem wyposażenia publicznych łazienek są plastikowe dozowniki mydła.

Interesujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie materac bonelowy 160x200, którą tutaj znajdziesz, także jest coś wartościowego.

Cechować się one powinny dwoma ważnymi rzeczami, to znaczy łatwością obsługi i dużą wytrzymałością. Zapewne każdy miał kiedyś okazję natrafić na urządzenie, przy którym zastanawiał się, jakim sposobem dostać się do mydła. A jeżeli próbował to robić w nieodpowiedni sposób, to zdarzało się, że taki dozownik nie wytrzymywał poszukiwań. Najczęściej dozowniki mają postać niewielkiego pojemnika wypełnionego mydłem, powieszonego tuż nad umywalkami. Na samym dole dozownika jest umieszczona nieduża dźwignia, której pociągnięcie sprawia, że mydło wypływa z pojemnika. Na koniec pamiętać też należy o tym, że korzystający z łazienek powinno w jakiś sposób wytrzeć swoje dłonie. Tu rozwiązań jest parę.


Pozostałe artykuły

Komfortowo i z pomysłem, czyli jak urządzić niewielkie mieszkanie

ekspert
Łatwo jest wejść w skórę projektanta wnętrz, kiedy mamy do czynienia z dużym mieszkaniem. Realny problem zaczyna się na małym metrażu. Jednakże, jak się okazuje, chociażby najmniejszą powierzchnię możemy zaprojektować przytulnie, na czasie, a jednoczesnie - w pełni praktycznie.
W wielu przypadkach w łazienkach można spotkać ręczniki papierowe, które wprawdzie są bardzo wygodne, jednak dość drogie. Innym rozwiązaniem są plastikowe suszarki do rąk, załączają się one po podłożeniu swoich dłoni pod znajdujący się w dolnej części otwór i przy pomocy strumienia gorącego powietrza dokładnie mogą je wysuszyć - wejdź (wejdź).
2019/04/06, 07:32:02