Kuchnia z pomysłem – luksusowa, estetyczna, atrakcyjna. Pomysły z wykorzystaniem szkła

Jeśli opatrzyły nam się tradycyjne płytki i fugi lub zwyczajne blaty, przy tworzeniu nowej kuchni zdecydujmy się na szkło. Będzie ono z pewnością świetną dekoracją, ale szybko okaże się też niesamowicie praktyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości, co z pewnością doceni każda pani domu.
Kuchnia, fototapeta abstrakcyjna
Strona praktyczna to jedno, lecz za zastosowaniem szkła w kuchni przemawiają też względy dekoracyjne. Jest to dobre rozwiązanie w kuchniach otwartych na salon albo w kuchniach z wyspą, ponieważ szkło jest bardziej neutralne od płytek na ścianie i będzie pasowało do kompozycji całego wnętrza. Gdzie to szkło? Można odpowiedzieć, że wszędzie, ponieważ szkło hartowane ma dużą odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, dlatego sprawdzi się w różnych miejscach w kuchni. Szklany może być stół jadalny, doskonale dopasowany do naszego wnętrza, bo zamówiony na wymiar. Zwykle dostępne jest błyszczące, bezbarwne szkło, superjasne (optiwhite), szkło matowe albo szkło antisol – w kolorze brązowym lub grafitowym. Stół ze szkła bezbarwnego będzie dobrze wyglądał niemal w każdym wnętrzu, ale jeżeli mamy przekonanie, że wizualnie lepiej będzie pasować szkło w ciemniejszym odcieniu, wybierzmy je. Poza stołem możemy pokusić się o szklane blaty w tym samym odcieniu - zobacz nasze blaty szklane.

Pozostałe artykuły

Wymagane elementy oświetlenia LED - żarówki led e27 i profile led

ledowe lampki
Światło jest jednym z istotniejszych szczegółów aranżacji wnętrz, na który należy skierować sporą uwagę. W pojedynczych pokojach pełni odmienną rolę i jest starannie dobierane naturalnie pod tym kątem. Z tego powodu niejednokrotnie sprawia sporo zagwozdek osobom, które pragną wciągająco urządzić wnętrza i zrobić światło perfekcyjnym dopełnieniem całości. Zależnie od tego, czy potrzebujemy całego, jasnego oświetlenia czy wyłączne doświetlenia pomieszczenia wybierać będziemy inne instalacje. Warto jednak zwrócić atencję na instalacje LED, jakie są coraz bardziej znane i praktycznie w pokoju każdego typu umożliwiają wykonać przyciągające oświetlenie. Najkorzystniej sprawdzają się w kuchni, bo spełniają tam swoją funkcję scalając praktyczność z pięknym wyglądem. Jeżeli jednakże zamierzamy zamontować je w innych pokojach, można się na to pokusić.


Można podświetlić je od spodu LED-ami, co wydaje się być bardzo efektowne i powodować, że szklane blaty będą wyglądać dość designersko. Bardzo dużo osób umieszcza również tafle szkła w miejscu między blatami a wiszącymi szafkami albo nad kuchenką. Stosunkowo niedawno był boom na gumolit, następnie na farbę zmywalną, następnie na kaflę i mozaikę, a teraz właśnie na panele szklane - panele szklane w ofercie. Trudno się dziwić – jest to bardzo użyteczne rozwiązanie a odczyszczenie tafli to najczęściej przetarcie szmatką lub papierowym ręcznikiem nasączonym płynem do mycia okien.

kuchnia
Panele szklane, chociaż mogą wydawać się delikatne, są naprawdę wytrzymałe i mogą mieć otwory na przykład na gniazdka elektryczne we wskazanych przez nas miejscach. Przy przytwierdzaniu szkła między półkami a blatami (najczęściej przy użyciu śrub, kleju czy szyn) można uruchomić nasz zmysł dekoratorski i zaprojektować, co za szkłem umieścić. Szkło bezbarwne pokaże strukturę ściany za nim (np. surowa cegła, fototapeta), szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem, ale szkło lakierowane albo barwne da gładką taflę koloru - http://twoja-galeria.eu/7-szklo-dekoracyjne-fusingowey wnętrza, wybierzmy szkło z nadrukiem. Ma ono największe walory artystyczne i może na przykład pełnić funkcję obrazu. Widzimy, że szkło w kuchni to bardzo łatwy we współpracy materiał wykończeniowo-dekoratorski. Jego blask wniesie więcej światła do pomieszczenia i powiększy je. Szkło podświetlone linijką LED ożywi wnętrze i zapewni mu niecodzienny wygląd.
2020/04/17, 10:21:04