Urządzamy pomieszczenie na przedszkole

Jednostka, jaka zajmuje się opieką nad dziećmi wcale nie musi być przedszkolem. Nie otrzymawszy statusu przedszkola, nie możemy jednak ubiegać się o dofinansowania samorządowe, które ustalone są na poziomie 75% kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu publicznym. Aby prowadzić przedszkole musimy spełnić szereg rygorystycznych wymogów, dotyczących lokalu i jego ekwipunku.


Wyposażenie przedszkoli meble w przedszkolach podlegają kontroli pracownika PIS.sprawdź serwis farba poliuretanowa do drewna farba poliuretanowa do drewnaWinny posiadać certyfikaty i atesty zgodności z Normami Polskimi. Dotyczy to mebli zakupionych po 1997 roku, ale także muszą być dostosowane do reguł ergonomii. Oznacza to, iż każde dziecko winno mieć zmierzoną wielkość ciała, na podstawie jakiej określa się rodzaj mebli dostosowany do danego dziecka. Przedszkolak nie powinien siedzieć za wysoko, ani także zbyt nisko. Nazbyt niskie krzesła dziecięce sprawiają, iż maluch garbi się, nazbyt wysokie, że nie ma właściwego podparcia dla pleców, a jego stopy nie opierają się o podłogę, co obciąża mały kręgosłup .
nowoczesne przestronne wnętrze przedszkola
Jeżeli zamyślamy uruchomić kilka grup przedszkolnych, zróżnicowanych wiekowo, należy zakupić komplety krzeseł jak też stolików, roboczych blatów dopasowanych do indywidualnych wymagań dzieci. Istotne jest także, ażeby meble do szatni wykonane były solidnie, a przede wszystkim, by nie miały wystających fragmentów, ani ostrych krawędzi, które zagrażałyby zdrowiu dzieciaczków. Meble muszą być stabilne, ale przy tym niezbyt ciężkie – przedszkolak często sam będzie musiał sobie z nimi dać radę.
Należy odnotować, iż wszelkie prace polegające na urządzaniu wnętrza, instalacji szafek, wieszaniu półeczek, warto zlecić zawodowcowi. Pewność, iż żadne krzesło nie rozpadnie się pod maluchem, żadna półka nie spadnie mu na główkę, znacznie ułatwia pracę – pomaga myśleć nie o bezpieczeństwie przedszkolaka, tylko o temacie zajęć. Zobacz także .


Dla rodziców oddających swoje dziecko do niepublicznego przedszkola istotne jest, żeby w zamian za trochę wyższe czesne aniżeli w placówce państwowej, uzyskać np. lepszą ofertę edukacyjną, smaczniejsze posiłki, a także przyjemne, przytulne wnętrza, do których nie trzeba będzie każdego dnia „zaciągać” zniechęcone dziecko. Bajeczne wnętrza, kolorowe meble – to wszystko łatwo uzyskać, bez ponoszenia znacznych kosztów. Wystarczy jota pomysłowości i troszeczkę czasu, ażeby sprawić, że pokoiki przedszkolne, toalety a także korytarze będą zachwycały nie wyłącznie dzieci.
2020/01/17, 10:14:06