Umywalnia na mansardzie. Projekty toalet, praktyczne wskazówki

Łazienka na poddaszu musi być praktyczna. Niestety bywa, iż gotowe projekty toalet nie spełniają oczekiwań. Naprowadzamy co uczynić, by niepowtarzalny klimat, jaki ma każda toaleta na poddaszu, nie był jej jedynym pozytywem. Przeczytaj, jakim sposobem zaaranżować przestrzeń mansardy, aby urządzić modną a także funkcjonalną toaletę.
Mansarda jest to część domu zazwyczaj przeznaczona na sypialnie. Na łazienki (Odpływ liniowy) zostaje już wtedy mało miejsca. Jakkolwiek toaletę na mansardzie trudniej wyekwipować niż sypialnię. W alkowie miejsce do spania uda się korzystnie postawić chociażby po paru próbach. Natomiast, raz ustawioną wannę czy kabinę prysznicową trudno przestawić. Skosy są dużym utrudnieniem w projektowaniu toalety, toteż dobre projekty łazienek są warte oddania im większej uwagi. Oglądając plan domku, trudno zorientować się, czy łazienka na poddaszu będzie praktyczna, natomiast jej urządzenie nie sprawi kłopotu.
łazienka


Umywalnia na mansardzie ogromnie często przysparza wiele problemów przy wykańczaniu. Niemniej jednak fabrykanci ceramiki łazienkowej wyszli nabywcom na przeciw i proponują wiele udogodnień, jakie możesz wykorzystać w łazience na mansardzie. Mamy między innymi możliwość zamówienia pod indywidualny rozmiar ścianek do kabiny prysznicowej, dzięki temu ulokowanie jej nawet pod dużym skosem nie jest kłopotem; zmniejszone stelaże podtynkowe WC oraz bidetów - zaledwie 80 cm wysokości - co gwarantuje nam ich instalację przy niskich ściankach itd. Poddasze, to także pole do popisu dla projektantów wnętrz. Plany łazienek na mansardzie są bardzo dobrze przemyślana. Tam każdy wolny kawałek przestrzeni pod ukosami jest spożytkowany na praktyczne wnęki, półki, skrytki, komody łazienkowe bądź siedziska. Toaleta na poddaszu, mimo iż trudniejsza do urządzenia, przy zachowaniu wszystkich wytycznych dotyczących ergonomii i wygody korzystania, nie musi w niczym ustępować typowym wnętrzom łazienek.


Pozostałe artykuły

Porządna bateria Hansgrohe przyda się faktycznie w każdej łazience w każdym domu

łazienka
Jak perfekcyjnie wiadomo porządne oprzyrządowanie każdego domu jest niesamowicie istotne, gdyż dzięki temu nieraz może się on prezentować jeszcze porządniej i mieć zainstalowanych rząd stosownych urządzeń, które zdecydowanie ułatwiają funkcjonowanie w nim. Nie ma się czemu dziwić, iż ludzie coraz to chętniej sięgają po tego typu rozwiązania, gdyż jest to niezmiernie istotne, aby wszelkie nasze działanie nie tylko w robocie, ale też w domu, było bardzo efektywne i można je było efektywnie przeprowadzić.


Górny brzeg umywalki umieszczony będzie na wys. 85 cm od poziomu podłogi. Aczkolwiek ścianka tej wysokości starczy, ażeby wisiała przy niej umywalka, wygodniej jest jednak, gdy jest trochę wyższa. Dopiero jednak ściana wysokości 190 cm pozwala na powieszenie nad umywalką zwierciadła. Umieszczając umywalkę w łazience na poddaszu, rezygnujemy więc z przeglądania się w czasie mycia. Przed umywalką potrzebna jest powierzchnia wielkości 2 m. Nad samą krawędzią umywalki może być nieco niżej, albowiem korzystając z niej, chylimy się. Konieczne będą także baterie zlewozmywakowe.
2022/01/21, 07:12:05