Konie - niewątpliwie niesamowite zwierzęta

Chociaż zasadniczo nie jestem miłośnikiem zwierząt, nigdy żadnego nie miałem, to tak naprawdę konie akurat lubię. Może z tej przyczyny, że przecież bardzo często konie są czymś nieco więcej, aniżeli wyłącznie zwierzakami? Przecież wcale nie jest powiedziane, że konie nadają się tylko do jazdy na nich. Oczywiście jazda konna ma sporo zalet, ale myślę, iż bardzo często konie niemal potrafią uratować życie. A już przynajmniej stan zdrowia. I wcale nie przesadzam, drogi czytelniku!

Zima, koń
w końcu hipoterapia spowodowała, że moja dobra przyjaciółka wreszcie jest uradowana ze stanu swojego zdrowia! Sam jakiś czas temu odrobinę wspomogłem taką fundację, która zajmuje się pomocą chorym - tutaj chodzi o upośledzone dzieci.

Zapewne zdecydowana większość zwierząt czyni dobro na świecie, lecz generalnie (szczegółyna ten temat- www.stajniaiskra.pl)konie są fantastyczne. Chciałbym także polecić to by rehabilitować się po najróżniejszych wypadkach właśnie z pomocą koni. To bez wątpienia świetna okazja na to, aby móc cieszyć się o wiele lepszym zdrowiem. I o to przecież chodzi!

Pozostałe artykuły

Obozy konne

Konie
W Polsce jazda konna, od kilku sezonów zdobywa coraz bardziej pokaźną liczbę fanów. Wielu ludzi urzeczonych jest tak bliskim obcowaniem z koniem, a satysfakcję dostarcza im poszerzanie jeździeckich umiejętności. Przy okazji dociera do nich, że jazda konno nie jest ani bardzo droga, ani trudna do opanowania.


To wspaniałe, że są konie (szczegóły tu: http://www.nadwigrami.pl/) także dlatego, że są kuligi - nie wiem jak Ty, lecz ja myślę, iż tak naprawdę jedną z niewielu zalet śnieżnych zim jest właśnie kulig. Nie mogę się doczekać tych wspaniałych kuligów! Trzeba również trochę napisać o tym, w którym miejscu są organizowane najwspanialsze kuligi (polecana strona: ). Cóż, uważam, iż świetne jest Zakopane. Być może stolica polskich gór jest nieco oklepana, ale sądzę, że i tak mówimy o rewelacyjnym miejscu, które bez wątpienia warto regularnie odwiedzać. Takie są fakty!?

Już na koniec chcę napisać odrobinę na temat mojego największego marzenia - mianowicie planuję - w teorii, posiadać własną stajnię. Naturalnie stajnia (wejdź: Patataj - konkurencyjna oferta) nie musi być duża, lecz przynajmniej jeden koń byłby OK. Zwłaszcza, że często to jest tak, iż bardzo chcemy pojeździć na koniu, a jak wiadomo - to dużo kosztuje. Naturalnie zakup i utrzymanie własnego konia to także spory wydatek, ale generalnie to niesamowite zajęcie, które daje naszej osobie dużo frajdy. Czyli krótko podsumowując: konie są wspaniałe. Bardzo je lubię - to pewne.
2019/06/05, 07:49:22