Co warto wiedzieć na temat żarówek led, a także czy warto zmienić standardowe oświetlenie na tego typu światło?

Jeszcze parę lat temu światło led kosztowało bardzo dużo i nie każdy był w stanie sobie na nie pozwolić. Obecnie sytuacja jednak zmieniła się i przybrała nieoczekiwany obrót a typowe żarówki powoli tracą na popularności. Do tego stanu rzeczy przyłożyła rękę Unia Europejska i jej zaostrzenie norm, odnośnie mocy żarówek.

Taśma led
Żarówki LED - jak wybrać? Wielu z użytkowników zmuszonych zostało do rezygnacji z popularnych w Polsce „setek”, przez, co wielu z nas zdecydowało się na nowe rozwiązania. A takim bez wątpienia są żarówki led, jak i taśma led smd 3528. Czy powinniśmy jednak zmienić tradycyjne żarówki na nowoczesne ledy? A może to tylko moda, która szybko przeminie?

Pozostałe artykuły

Technika led w mieszkaniu

led
Technika LED to jedno z wyjść najbardziej ekologicznych i energooszczędnych rozstrzygnięć czynnych na rynku. Niezwykle długa trwałość, możliwości łatwego kierowania oświetleniem, także nowoczesne przedsięwzięcia z wykorzystaniem barwnych, albo białych diod czynią, że technologia LED w domu stanowi doskonałe oświetlenie ozdobne.


Jakie są największe zalety posiadania światła led? Do najistotniejszych plusów wspomnianego oświetlenia bez wątpienia trzeba zaliczyć ich ekonomiczność a także trwałość. Nowoczesne ledy wymagają bardzo mało energii, dzięki czemu zapewniają o wiele mniejsze rachunki, dodatkowo ich wymiana będzie bardzo rzadka. Powinniśmy także dodać, że ich sprawność, tzn. ilość dostarczanej energii przekształconej w światło (kliknij tutaj) dziennie jest na poziomie 80 - 95%. Tradycyjne żarówki mają znacznie słabszy rezultat, klarujący się na poziomie między 5 – 10 %. Kolejną zaletą żarówki led będzie możliwość wybrania kierunku światła, możemy zogniskować promień światła bez potrzeby zakupienia reflektorów.
Estetyczne taśmy led
Jakie są najważniejsze obawy dotyczące światła led?
Oprócz wielu zalet, z których wymieniliśmy zaledwie kilka, warto także napomknąć o minusach stosowania tego typu oświetlenia.

Kliknij bez strachu tu a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (http://www.prownes.pl/projektowanie-aranzacja-hoteli/) zaprezentowano niesamowicie interesujące informacje. One również są emocjonujące.

Istotną wadą zdaje się dość wysoka cena, która jednak zwróci się po pewnym czasie, gdyż raz zakupiona żarówka będzie używana bardzo długo i przy tym jest wyjątkowo oszczędna.

Kolejnym minusem będzie to, że diody wyświetlają więcej niebieskiego światła aniżeli inne oświetlenie, przez co czasami możemy odnieść wrażenie, że niektóre przedmioty są wykonane jakby z innych materiałów aniżeli w rzeczywistości. Jak wszystko w życiu, tak samo diody led, posiadają także wady, jak i zalety. Jednak te drugie wydają się być o wiele większe i bardziej atrakcyjne niż ewentualne utrudnienia. Czytaj tutaj
2019/04/02, 07:25:02