Toaleta. Jakiego rodzaju wybrać płytki łazienkowe? Informator

Jak zaaranżować łazienkę, by była funkcjonalna, a aranżacja łazienki nawet po paru latach nie sprawiła wrażenia przestarzałej? Zacznijmy od wyboru płytek na ściany i na posadzkę łazienki.
Płytki do łazienki ceramiczne, czy może kamień w toalecie? A może drewniane posadzki do umywalni? Czym są płytki rektyfikowane? Płytki łazienkowe (terakota, glazura) nadadzą ton toalecie. Zastanawiając się, w jaki sposób wyekwipować umywalnię, musimy pamiętać o tym, ażeby łazienkowe płytki dopasować do wielkości toalety, rodzaju sprzętów łazienkowych a także stylu pomieszczenia. Jeżeli zależy nam, by umywalnia była klasyczna i przytulna, najlepiej, jeśli glazura i terakota utrzymane będą w stonowanych odcieniach i wzorach. Takich, które nie znudzą się szybko. Doskonałe będą łazienkowe płytki w odcieniach natury: ciepłe brązy, kolory szarości. Jeżeli nie jesteśmy całkiem przekonani do drewna w toalecie (drewniane posadzki), jakie idealnie pasowałoby do klasycznej aranżacji umywalni, można wybrać płytki łazienkowe udające wzór usłojenia egzotycznych odmian, jak przykładowo merbau.


płytki do łazienki


Jeżeli podoba ci się klasyczna biała terakota, możesz poszukać płytek do łazienki w niepowszedniej formie - przykładowo wąskie, prostokątne płytki - tego rodzaju terakota sprawdzi się w łazienkach o małym metrażu.
W zestawieniu z dużymi lustrami oraz płytkami w standardowych wielkościach, optycznie powiększy łazienkę. Z kolei kontrastowe zestawienie białych łazienkowych płytek z kolorowymi dekorami jest propozycją dla ludzi nieznoszących monotonność w umywalni.
2019/06/05, 07:52:41