Jak przyozdobić otwór okienny w kuchni?

Jak często frapujecie się co uczynić z oknem w pomieszczeniu kuchennym? Dla poniektórych może ono stanowić aranżacyjną zmorę, dla mnie jednak posiadanie okna w kuchni, to wielki pozytyw dla wnętrza.


Kuchenne okno, to nie jedynie źródło naturalnego światła i napływu rześkiego powietrza, ale także ciekawy fragment dekoracyjny.


firanki


Pozostałe artykuły

Meble kuchenne na tak zwany "wymiar" przeciwko meble "gotowe" - co tak naprawdę bardziej odpowiada naszej własnej kuchni?

towar
Na pewno nie jeden raz zaglądając po sklepach z meblami zawędrowali Państwo do pewnego działu, w którym sprzedawane są meble kuchenne. W danych czasach potrafią one być tak bardzo fantazyjne oraz równocześnie praktyczne, że niełatwo oderwać od nich spojrzenia, a tym intensywniej nie marzyć na temat tego, jak wyglądałyby owe meble w naszej własnej kuchni.


meblościanka


Jak podejść do tematu kuchennego okna, by otrzymać najlepszy efekt? Oto kilka podpowiedzi.


Najważniejszą zasadą, jaką warto się pokierować przy aranżacji każdego wnętrza, jest zachowanie konsekwencji stylu. Wystrój okna - http://www.afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8 - winien nawiązywać do stylu pomieszczenia i stanowić dekoracyjne uzupełnienie. Dla wnętrz kuchennych ze współczesną zabudową, idealnym rozwiązaniem jest pozostawienie gołego okna. Szczególnie, gdy znajduje się ono pomiędzy meblami. To one stanowić będą jego naturalną ozdobę. Odsłonięte okno, pozwoli nam wpuścić przestrzeń do mieszkania, dzięki czemu kuchnia wizualnie się powiększy. W minimalistycznym pomieszczeniu, zbyteczne ozdoby okienne mogą tylko zaburzyć wewnętrzną harmonię. Plusem takiej aranżacji będzie jej funkcjonalność - okno łatwo utrzymać w schludności. Drugą koncepcją, dla ozdoby okna w nowoczesnej kuchni, będzie wykorzystanie rzymskich rolet, zrobionych z delikatnego drapowanego materiału. Dobrze sprawdzają się one w wielkich i wysokich pomieszczeniach, ponieważ montowane są z reguły na ścianie ponad oknem.


Podczas wyboru takiej opcji, powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli nie posiadamy wystarczająco dużego nadproża okiennego, rolety rzymskie, nawet po całkowitym zwinięciu, pozostaną w świetle okienka. Doskonałym wyjściem są też firanki.
2022/01/14, 07:28:04