Czego można oczekiwać po pracy projektanta?

Bez udziału projektanta nie da się wybudować domu. Jest on konieczny, gdy chcielibyśmy, aby wszystkie czynności przebiegły bez kłopotu, według naszej koncepcji i, co tu dużo mówić, również gustów.


modny loft


To właśnie projektant jest autorem projektu domu, zatem jest pierwszą osobą, do której zwracamy się w kwestii rozpoczęcia prac budowlanych. Niestety wybór dobrego specjalisty nie jest tak łatwy, jak by się mogło wydawać. W wielu wypadkach jest on już wcześniej sprawdzony, a więc również polecony przez któregoś z członków rodziny albo jednego ze znajomych. Jeśli żadna osoba z naszych przyjaciół nie posiadała nigdy tego typu prób, jest jeszcze innego rodzaju metoda: oglądanie fotografii do tej pory zrealizowanych projektów w serwisach związanych z architekturą albo portfolio okolicznych biur projektowych. Należałoby również, jeśli to będzie możliwe, obejrzeć wprowadzone w życie projekty również na żywo. W takiej sytuacji będziemy już wiedzieli, który projektant posiada jaki styl architektoniczny. Będziemy także wiedzieli, co nam się podoba, a co nie.


Na pierwszą rozmowę z projektantem warto byłoby zabrać wszystkie dokumenty odnoszące się do danej działki. Chodzi tutaj o plan miejscowy i mapę geodezyjną. W takiej sytuacji ustalimy detale dotyczące wielkości domu czy bryły budynku. Jeśli interesuje Cię dobry architekt Gdynia jest miejscem, w którym posiada on swe studio.


Pozostałe artykuły

Strona internetowa o wnętrzach może zastąpić architekta?

wnętrze pokoju
Chcesz właśnie urządzić wyremontowany pokój albo nowo kupione lokum? To świetnie. Ale w jaki sposób to zrobić? Opcje są z reguły dwie. Albo zwyczajnie na własną rękę kupujesz meble, okładzinę ściany i wszelkie dekoracje i ustawiasz tak jak chcesz. Albo zamiast tego możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego architekta. Która opcja jest lepsza? Tak właściwie niełatwo odpowiedzieć, gdyż w sieci jesteś w stanie znaleźć coraz więcej ciekawych porad. To właśnie takie poradniki mogą ułatwić Ci samodzielne urządzanie pomieszczenia.


Z pewnością na swoim projekcie uwzględni wszystkie wynikające z rozmieszczenia działki zalety i uzgodni kwestie związane z funkcjonalnością, wyglądem i zastosowaną technologią. Co ważne, projektant może objąć nadzór autorski podczas trwania robót budowlanych.
2018/05/07, 14:50:02