W jaki sposób umeblować pokój malucha - porady

Jak urządzić pokój dziecka, który będzie miejscem nauki, spania, przechowywania a także rozrywki?


Pokój potomka powinien pogodzić te funkcje na kilkunastu metrach kwadratowych. Nie jest to łatwe.
Dla najmłodszych projektuj, idąc na kolanach. Aranżując pokój dziecinny pomyśl też o swojej wygodzie. To właśnie ty będziesz przewijać, karmić, porządkować rzeczy. Starsze dziecko spytaj o zdanie po czym weź pod uwagę jego fantazjowania dotyczące pokoju. Malowanie może być cudowną formą spędzania czasu wspólnie. Aranżując pokój dziecka trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie a także o tym, ażeby zastosowane materiały były trwałe, a również łatwe do utrzymania w schludności. Dobrze także zadbać o wysoki poziom estetyczny, a więc wystrój pokoju dziecięcego i poskromić własne emocje, które częstokroć przesłaniają faktyczne potrzeby potomka. Moda czy niezrealizowane w dzieciństwie fantazjowania rodziciela mogą się zmaterializować w wystroju pokoju malucha w stylu Disneylandu, za to może braknąć szaf, w których dałoby się poukładać stosy ciuchów jak też zabawek. stoliki dla dzieci mogą pełnić w ich pokoju przeróżne funkcje. Nie powinno ich więc zabraknąć.


Skandynawia


Dzieci w każdym wieku mają różne potrzeby. Na szczęście planując pokój malucha z dużym wyprzedzeniem można je przewidzieć. Pokój dziecka (rozkładane łóżeczko dla dziecka) małego musi być jak najbliżej sypialni rodzicieli. Nastolatek z pewnością wybierze na pokój wnętrze przy wejściu do domu. Chętnie też zamieszka na poddaszu czy też w oddzielnym skrzydle budynku. Pokój dziecka w wieku przedszkolnym nie musi być wielki. Starczy już 11 m2.
Dzieci do wieku szkolnego i tak najchętniej spędzają czas, mając w pobliżu rodziców: rysują przy kuchennym stole, budują z klocków na podłodze w salonie. Ale już siedmiolatki lubią niekiedy być same. Ochoczo również zapraszają koleżanki.
2019/06/11, 07:17:07