Jak zadbać o zdrowe powietrze w mieszkaniu?

Powietrze w mieszkaniu wywiera gigantyczny wpływ na ludzkie zdrowie. Kto sypia w zadymionej sypialni i korzysta z syntetycznych odświeżaczy, powinien się liczyć z tym, iż wszelkie szkodliwe substancje osiadają w jego organizmie.


Dorosły człowiek codziennie wykonuje 22 tys. tchnień, absorbując od 15-20 tys.


smog warszawa


Pozostałe artykuły

Perfekcyjne do pracy biurowej. Sprawdź w jaki sposób pogodzić wygodę i produktywność

biuro
Gdy urządzamy biuro należy nie zapominać, że owa przestrzeń powinna być funkcjonalna. Najważniejsze, by pracownicy mieli odpowiednią ilość miejsca i żeby praca przy biurku okazała się dla nich po prostu wygodna. Trzeba znaleźć właściwe biurka oraz fotele obracane.


litrów powietrza. Z każdym oddechem inhalujemy 40-75 tys. cząsteczek kurzu. Jeden gram pyłu mieści 700 mln rozmaitych cząstek, jakie mogą stanowić olbrzymie niebezpieczeństwo dla zdrowia. Takim problemem może być smog Warszawa nie jest tu odosobniona. Drobne włoski rosnące w nosie zatrzymują największe cząsteczki z skażonego powietrza. Możemy pozbyć się ich, czyszcząc dokładnie nos. Jeżeli się przedostaną dalej, trafią do krtani, skąd mogą być usunięte wespół ze śliną. Z oskrzeli mogą być wyrzucone w sposób naturalny. Jednakże najdrobniejsze cząsteczki wchodzą aż do płuc. Pył, który w nich osiada, jest powodem wielu schorzeń, a niekiedy wręcz zgonów.


Zdrowe powietrze w kuchni. Tu czyste powietrze zagwarantuje nam należyty wyciąg. Opłaca się go zainstalować, by rzadziej malować ściany, wymieniać kredensy i obmywać tłusty kurz. Wyciąg o ogromnej mocy uchroni nas także przed wędrówką kuchennych woni po domu. Najłatwiejszym sposobem uzyskania czystego, a więc zdrowego powietrza jest wietrzenie domku - co najmniej przez 15 minut kilka razy dziennie. Wymówką nie powinien być deszcz ani chłód (zwłaszcza iż niska temperatura zabija wszechobecne roztocza).


Zwolnić z owego obowiązku możemy tylko alergików w okresie kwitnienia bądź pylenia roślinek, na które są uczuleni. Jaki nawilżacz powietrza dla niemowląt? Odpowiedź znajdziemy w sieci.
2020/09/12, 08:13:04