Jak zadbać o zdrowe powietrze w mieszkaniu?

Powietrze w mieszkaniu wywiera gigantyczny wpływ na ludzkie zdrowie. Kto sypia w zadymionej sypialni i korzysta z syntetycznych odświeżaczy, powinien się liczyć z tym, iż wszelkie szkodliwe substancje osiadają w jego organizmie.


Dorosły człowiek codziennie wykonuje 22 tys. tchnień, absorbując od 15-20 tys.
smog warszawa


litrów powietrza. Z każdym oddechem inhalujemy 40-75 tys. cząsteczek kurzu. Jeden gram pyłu mieści 700 mln rozmaitych cząstek, jakie mogą stanowić olbrzymie niebezpieczeństwo dla zdrowia. Takim problemem może być smog Warszawa nie jest tu odosobniona.

Podoba Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na podobny temat.

Drobne włoski rosnące w nosie zatrzymują największe cząsteczki z skażonego powietrza. Możemy pozbyć się ich, czyszcząc dokładnie nos. Jeżeli się przedostaną dalej, trafią do krtani, skąd mogą być usunięte wespół ze śliną. Z oskrzeli mogą być wyrzucone w sposób naturalny. Jednakże najdrobniejsze cząsteczki wchodzą aż do płuc. Pył, który w nich osiada, jest powodem wielu schorzeń, a niekiedy wręcz zgonów.


Zdrowe powietrze w kuchni. Tu czyste powietrze zagwarantuje nam należyty wyciąg. Opłaca się go zainstalować, by rzadziej malować ściany, wymieniać kredensy i obmywać tłusty kurz. Wyciąg o ogromnej mocy uchroni nas także przed wędrówką kuchennych woni po domu. Najłatwiejszym sposobem uzyskania czystego, a więc zdrowego powietrza jest wietrzenie domku - co najmniej przez 15 minut kilka razy dziennie. Wymówką nie powinien być deszcz ani chłód (zwłaszcza iż niska temperatura zabija wszechobecne roztocza).
Zwolnić z owego obowiązku możemy tylko alergików w okresie kwitnienia bądź pylenia roślinek, na które są uczuleni. Jaki nawilżacz powietrza dla niemowląt? Odpowiedź znajdziemy w sieci.
2020/01/08, 07:56:04