Oświetlenie jako ważny składnik aranżacji.

Oświetlenie to ważny element aranżacji. Lampy tworzą aurę, pomagają się skupić, służą odpoczynkowi. By aranżacja salonu była nastrojowa wyselekcjonuj parę źródeł światła. Obecnie nie obowiązuje norma, że w salonie koniecznie musi wisieć żyrandol. Wskazane jest użyć zarówno lampy wiszące, stojące, jak i kinkiety.


Nowoczesna, oryginalna lampa
Najmodniejsze są dziś klasyczne formy, jednak poddane odmianie przez najlepszych projektantów. Kultowym od lat konfiguracjom dołożono zabarwienia, połączono w fantazyjne kompozycje. nowoczesne lampy stojące spełniają nie tylko funkcję oświetleniową, ale też dekoracyjną. Bawialnia to przeważnie największa przestrzeń w naszych mieszkaniach i domach, dlatego właśnie w owym pomieszczeniu możemy sobie przyzwolić na dobór jednej większej lampy, bądź kilku mniejszych. Tu oświetlenie może i winno pełnić również rolę estetyczną i stać się detalem wystroju wnętrza. Projekty osiągalne aktualnie na rynku dają w tej sferze wiele możliwości i wolności doboru. Od kilku lat styl w planowaniu oświetlenia niezwykle się zmienia i wciąż ewaluuje.

Nowoczesne lampy stojące najczęściej stawiamy w okolicach kanapy, na której wieczorami siedzimy i czytamy książki, bądź oglądamy telewizję - odwiedź stronę . Lampy stojące mają jeszcze jedną przewagę nad różnym rodzajem oświetlenia salonu, zapewniają poczucie intymności, albowiem oświetlają wyłoniony element pomieszczenia, jego kawałek, a nie pełne wnętrze, jak ma to miejsce w przypadku żyrandoli.


Propozycja lamp (zobacz market apd) stołowych jest faktycznie ogromna. Należałoby jednakże pamiętać, ażeby lampka posiadała możliwie największe potencjały regulowania, przynajmniej jeśli chodzi o ramię, oraz klosz. Dzięki temu zawsze dostosujemy sobie wielkość oświetlenia, co pozwoli nam na jego właściwe ukierunkowanie.

Jeżeli zastosujemy w salonie lampy o jasnych kloszach, zapewniających jasne rozproszone światło spowodujemy, że salon będzie wydawał się większy. Prowadząc strumień światła na sufit, optycznie podwyższymy salon. Jeżeli zależy nam na nastrojowym, kameralnym klimacie w obszernym salonie, musimy pomyśleć o lampach z kloszami nieprzepuszczającymi światła, których snop oświetla zawężoną przestrzeń wnętrza. Nowoczesne lampy stojące powinny mieć odważne kształty i barwy.
2019/09/26, 10:25:08