Podstawowe wiadomości o płytach meblowych czyli w jaki sposób samemu zrobić meble dla siebie

Jeszcze do niedawna wykonanie własnych mebli wiązało się z koniecznością posiadania pewnych urządzeń i umiejętności. Wiązało się to z tym, że meble robione były z litego drzewa, a jego obróbka jednak prosta nie jest i będzie wymagać pewnego doświadczenia. Ogromnie rynek stolarski zmieniło pojawienie się płyt wiórowych, to właśnie one zostały podstawowym surowcem do produkcji mebli.
meble do kuchni
Płyty wiórowe nie tylko są proste w montażu i obróbce, ale dają także duże możliwości wzornicze. Robi się je w kilkuset najróżniejszych wersjach, imitujących nie tylko popularne gatunki drzewa takie jak buki, sosny czy dęby, ale także z odległych krajów, typu mahoń czy limba. Dzięki temu projektanci mają dużo możliwości, szczególnie że bez żadnego problemu różne wersje kolorystyczne płyt można ze sobą łączyć, tworząc interesujące zestawienia.

Nie wahaj się dłużej - zweryfikuj propozycję , którą dla naszych klientów wymyśliliśmy. Uwzględniliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

Większość płyt które są sprzedawane w meblowych sklepach ma standardową grubość 18 mm, przez co zagwarantowana jest uniwersalność i wygoda projektowania. W części zastosowań można wykorzystać płyty kilka milimetrów cieńsze, część kolorów można też kupić w grubej wersji.

Pozostałe artykuły

Czy zastosować fototapety przy wykańczaniu? Kilka interesujących idei

willa
Gwarantowane dziś na rynku opcje nieustannego poprawiania estetyki zarówno w naszych domach, jak i w mieszkaniach spotykają się ze znaczną popularnością. Poszukiwanie inspiracji i wyjątkowych unowocześnień i udoskonaleń, aby aranżacja wnętrz robiła wrażenie. Szczególnie ważne jest to, by nam, jako domownikom, wszystko odpowiadało i pasowała nam estetyka naszego domu. Duże możliwości wyboru umożliwiają ogromną swobodę.


Co prawda meblowe płyty produkuje się w dość dużych arkuszach, to w praktycznie każdym stolarskim zakładzie który oferuje cięcie płyt meblowych kupić je można w dowolnym rozmiarze ( : tworzenie mebli dopasowanych do potrzeb klienta). Poza tym oferowane są usługi oklejania - polegają one na przyklejeniu na widocznej krawędzi ozdobnej papierowej lub plastikowej okleiny.

Płyty stolarskie
Dzięki temu w zasadzie każdy, kto ma jakieś pojęcie o majsterkowaniu, bez problemów może zrobić proste meble dla siebie (). Trzeba je rzecz jasna zaprojektować, ale mając informację, jakie grube są płyty nie powinno być większych problemów z policzeniem, jakie poszczególne elementy mają mieć wymiary. W stolarskim zakładzie wystarczy podać długości poszczególnych kawałków, i po kilku dniach można otrzymać je pocięte i oklejone. Do montażu mebli używa się specjalne rodzaje śrub nazywane konfirmatami, potrzebują one zastosowania specjalnego wiertła, ale większego problemu da się je również w każdym sklepie stolarskim zakupić.
2019/07/15, 07:27:11