Podstawowe wiadomości o płytach meblowych czyli w jaki sposób samemu zrobić meble dla siebie

Jeszcze do niedawna wykonanie własnych mebli wiązało się z koniecznością posiadania pewnych urządzeń i umiejętności. Wiązało się to z tym, że meble robione były z litego drzewa, a jego obróbka jednak prosta nie jest i będzie wymagać pewnego doświadczenia. Ogromnie rynek stolarski zmieniło pojawienie się płyt wiórowych, to właśnie one zostały podstawowym surowcem do produkcji mebli.
meble do kuchni
Płyty wiórowe nie tylko są proste w montażu i obróbce, ale dają także duże możliwości wzornicze. Robi się je w kilkuset najróżniejszych wersjach, imitujących nie tylko popularne gatunki drzewa takie jak buki, sosny czy dęby, ale także z odległych krajów, typu mahoń czy limba. Dzięki temu projektanci mają dużo możliwości, szczególnie że bez żadnego problemu różne wersje kolorystyczne płyt można ze sobą łączyć, tworząc interesujące zestawienia.

Nie wahaj się dłużej - zweryfikuj propozycję , którą dla naszych klientów wymyśliliśmy. Uwzględniliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

Większość płyt które są sprzedawane w meblowych sklepach ma standardową grubość 18 mm, przez co zagwarantowana jest uniwersalność i wygoda projektowania. W części zastosowań można wykorzystać płyty kilka milimetrów cieńsze, część kolorów można też kupić w grubej wersji.

Pozostałe artykuły

Meble sosnowe to jedno z korzystniejszych i ekonomicznych rozwiązań do utworzenia przyciągającej aranżacji pokoi

meble drewniane
Wyposażając poszczególne pomieszczenia w domu coraz nagminniej wyszukujemy inspiracji w sieci. Jest to bez dwóch zdań doskonałe wyjście, bo zdołamy bardzo prosto wyszukać ciekawe fotografie, które pomogą nam wykonać aranżację salonu bądź kuchni. Wśród najbardziej znanych stylów znajdziemy obecnie skandynawski, który bezwarunkowo fascynuje swoją prostotą i delikatnością.


Co prawda meblowe płyty produkuje się w dość dużych arkuszach, to w praktycznie każdym stolarskim zakładzie który oferuje cięcie płyt meblowych kupić je można w dowolnym rozmiarze ( : tworzenie mebli dopasowanych do potrzeb klienta). Poza tym oferowane są usługi oklejania - polegają one na przyklejeniu na widocznej krawędzi ozdobnej papierowej lub plastikowej okleiny.

Płyty stolarskie
Dzięki temu w zasadzie każdy, kto ma jakieś pojęcie o majsterkowaniu, bez problemów może zrobić proste meble dla siebie (). Trzeba je rzecz jasna zaprojektować, ale mając informację, jakie grube są płyty nie powinno być większych problemów z policzeniem, jakie poszczególne elementy mają mieć wymiary. W stolarskim zakładzie wystarczy podać długości poszczególnych kawałków, i po kilku dniach można otrzymać je pocięte i oklejone. Do montażu mebli używa się specjalne rodzaje śrub nazywane konfirmatami, potrzebują one zastosowania specjalnego wiertła, ale większego problemu da się je również w każdym sklepie stolarskim zakupić.
2019/07/15, 07:27:11