Dodatki vintage do wnętrza.

Mówi się, że każda moda kiedyś wraca. Tak naprawdę, gdy obejrzymy projekty na przestrzeni kilkunastu lat, potwierdza się ta teza. Widać to nie tylko w ubraniach, ale także w aranżacji mieszkań. W tej chwili na topie jest styl retro.
Do czego pasuje retro? Czy retro sprawdza się wszędzie?

ciekawe wnętrze vintage
Tego typu stylizacje zdają egzamin idealnie w mieszkaniach w kamienicach. Piękne błyszczące podłogi z drewna, jasne kolory, dużo wzorów - to pewna podstawa. Musimy zapamiętać, żeby przy urządzaniu wnętrza w tym stylu zachować pewien umiar, aby nie wyszła nam kiczowata karykatura. Wszelkiego typu meble vintage są same w sobie mocno ozdobne, więc nie można przesadzić z bibelotami i wzorami na ścianach. To nie oznacza, że musimy je odrzucić.

Liczy się równowaga. Duże lustro w rzeźbionej ramie będzie pięknie wyeksponowane na jasnej, jednolitej ścianie, ale gdy powiesimy je na tapecie w wielkie wzory uzyskamy efekt przeładowania. To samo dotyczy choćby sofy.

Nie masz pewności co do tamtego tematu? Najlepiej sprawdź szczegóły łóżko do sypialni 160x200 przedstawione dokładnie na tej stronie. Wszystko zostało dokładnie wyjaśnione.

Jeśli ma wzorzyste obicie nie ma potrzeby zarzucania jej dodatkowo poduszeczkami. Wystarczy jedna, dwie w intensywnym odcieniu.

Funkcjonalność też ma znaczenie

Naturalnie znaczenie ma też funkcjonalność. Przecież wnętrza, które aranżujemy to nie wystawa mebli ale nasz dom. Z tego powodu poza wyglądem mebli zwracajmy uwagę na ich użyteczność. Być może bardzo podobają się nam kuchenne meble z ogromną ilością niewielkich szufladek, lecz zanim taką zamówimy pomyślmy, czy zda egzamin na co dzień.

Pozwólmy sobie także na odrobinę szaleństwa. Nie unikajmy intensywnych kolorów. W łazience, jeśli mamy białe meble doskonale będzie wyglądała ciemna ściana. Do sypialni możemy wstawić wielkie rzeźbione łoże - jeżeli tylko jest na nie miejsce. Jeśli zachowamy umiar, wnętrze będzie prezentowało się wspaniale.

Musimy mieć na uwadze to, że retro meble nie pasują do każdego rodzaju wnętrza (poznaj nowoczesne komody i regały). Jeśli mamy mieszkanie w nowoczesnym bloku - lepiej zdecydować się na retro dodatki zamiast każdego pokoju zaaranżowanego w tym stylu. Zwykle w takiego typu mieszkaniach nawet układ pomieszczeń nie pozwala na absolutne pójście w tym kierunku.

Jeżeli samodzielnie nie umiemy sobie dać rady z wymyśleniem wnętrza naszego mieszkania zwróćmy się do fachowca w tej dziedzinie. Gdy wyszukamy świetnego dekoratora to na pewno weźmie pod uwagę nasze pomysły, a przy tym zaprojektuje mieszkanie z klasą i smakiem.


Pozostałe artykuły

Łatwe i niedrogie pomysły na zmianę wystroju w naszym domu

kanapa
Nasze gusta bardzo często ulegają zmianie. Dziś lubimy jedno, a za jakiś czas już nie możemy na to patrzeć. Musimy wziąć to pod uwagę, kiedy urządzamy nasze mieszkanie. Należy przyznać, że jest to wyjątkowo kosztowna i angażująca mnóstwo czasu zabawa. Stąd też pomyślmy dobrze parę razy, zanim kupimy do domu coś kosztownego. Może się okazać, że już za parę lat przestanie nam się ten przedmiot podobać. W grupie zagrożenia znajdują się również takie osoby, które pasjonują się dekoracją wnętrz. Będąc na bieżąco ze wszystkimi nowościami, cały czas chcą zmieniać wystrój w swoim mieszkaniu, tak by był w zgodzie z najnowszymi trendami.
2021/01/10, 07:23:15