Meble na taras - jakie nabyć?

Meble do ogrodu z drewna, metalowe, meble plastykowe, z rattanu - wybór jest ogromny. Podpowiadamy które meble kupić na taras.


Meble ogrodowe stworzone z drewna są nadzwyczaj uniwersalne.
Wspaniałe wzory pasują tak do tradycyjnej, jak też nowoczesnej architektury. Najtrwalsze są z drewna egzotycznego. Nie niszczeją pod wpływem chwiejnych warunków pogodowych jak też są wytrzymałe na pleśnie i szkodniki.

Zaciekawił Cię zaprezentowany artykuł? Jeśli tak, to na pewno sprosta Twoim wymaganiom również kompleksowy opis (http://north.pl/czesci-do-kuchenek/czesci-mastercook/grzalki-do-3400-kuchenki-mastercook,177,3400,m1278176.html), który stworzyliśmy w linku pod spodem.

Nie muszą być niczym zabezpieczane, aczkolwiek najczęściej się je olejuje, aby zapobiegać szarzeniu drewna. Identycznie wytrzymałe są meble ogrodowe robinii i dębu. Mniej trwałe są sosna oraz olcha. Skonstruowane z nich sprzęty muszą być impregnowane.


meble ogrodowe


W największym stopniu mocne są sprzęty z tworzywa syntetycznego z domieszką żywic. Odznaczają się wielką wytrzymałością na warunki atmosferyczne – nie blakną pod działaniem promieni słonecznych jak też nie pękają na mrozie. Lekkie, dogodne, o ciekawej formie jak też Kolorze, coraz sporadyczniej przypominają dawne siermiężne plastiki. Od kilku sezonów popularne są sprzęty z technorattanu. Ręcznie wyplatane, odwzorowują naturalną plecionkę rattanową, są jednakże od niej daleko trwalsze. Meble z aluminium mają najczęściej nowomodny kształt, stąd znakomicie wyglądają w połączeniu z nowoczesną architekturą i minimalistycznym ogrodem. Są lekkie i wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Aluminium nie koroduje, więc nie musi być niczym zabezpieczane. Często jest łączone z drugimi surowcami – drewnem, syntetykiem bądź tkaniną.
Meble żeliwne są solidne oraz ciężki, trochę staromodne (szczególnie te z żeliwa) – pasują do starych rezydencji a także dzisiejszych „dworków”. Świetnie prezentują się w ogrodach urządzonych w stylu romantycznym.
2019/10/04, 07:44:13