Retro popularne nie tylko w modzie, ale także we wnętrzach

Kredens był przez wiele lat najważniejszym meblem w polskich kuchniach. Z czasem został wyparty przez nowoczesne zestawy kuchenne. Dziś znów wraca do łask. Kredens należy do tych rodzajów mebli, które są modne od wielu lat. Niegdyś były bardzo popularne, można je było napotkać niemal w każdym mieszkaniu, czy w domu. Z czasem mimo wszystko, kiedy metraż poszczególnych mieszkań zaczął się zmniejszać, kredens stawał się coraz mniej modny, aż w końcu praktycznie zniknął z naszych mieszkań.

kredens
Od dłuższego czasu znów zaczyna wracać do łask. Jest niezwykle chętnie stosowany do zagospodarowania kuchni w rustykalnym lub prowansalskim stylu. Najczęściej trafia także do kuchni urządzonych naprawdę w sposób nowoczesny. We wszystkich sprawdza się świetnie. Jego popularność wynikała i nadal wynika tak naprawdę z tego, że jest on dość pojemny. Zmieści się w nim niezwykle bardzo duża ilość potrzebnych w każdej kuchni przedmiotów. Moda na kredensy sprawiła, że najczęściej stawiamy je nie w kuchniach, ale też w salonach.

Pozostałe artykuły

Meble z gazetek promocyjnych. Jak dać sobie radę z zamówieniem na nietypowy rozmiar mebli? Dobre podpowiedzi

kuchnia-meble
Kuchnia, to bez wątpienia najistotniejsze miejsce w każdym budynku, w jakim skupia się życie rodzinne. Kojarzy się z ciepłem, zapachem, życzliwą atmosferą. Kuchnia, to miejsce magiczne, w jakim wielokrotnie prowadzone są ważne ustalenia rodzinne. Projektując dom, myślimy jak umeblować kuchnię, tradycyjnie czy nowocześnie, kolorowo czy raczej w odcieniach pastelowych. Rzadko jednakże rozmyślamy o tym, jak ją urządzić, jak ustawić szafki i urządzenia, aby przygotowywanie posiłków było praktyczne i bezpieczne.


Kredens kuchenny ma charakterystyczną budowę. Każdy składa się z dwóch części: dolnej oraz górnej. Część górna to bardzo często drzwiczki z elementami szklanymi. Bez problemu obie części warto od siebie rozłączyć a następnie używać jako dwa odrębne meble. W obecnych czasach naprawdę często napotykamy konkretnie takie wykorzystanie kredensów. Sporo osób jest zdecydowana wykorzystać w kuchni tylko część górną. Dodając do niej ciekawe uchwyty należy ją powiesić na ścianie.

Można w niej wyeksponować pamiątkową, starą porcelanę. Część dolna może pełnić kilka, całkowicie od siebie odmiennych funkcji. Sprawdzi się dobrze jako szafka do przechowywania bielizny pościelowej, jak również jako szafka na buty. Opcji ustawienia kredensu kuchennego jest naprawdę bardzo dużo. To, w jaki sposób go będziemy wykorzystywali uzależnione jest tak naprawdę od naszej kreatywności. Moda na kredensy sprawia, że producenci mebli włączyli je do swojej oferty ( toaletki). Nadal jednak niezwykle doceniane są stare, często wyszperane na targach ze starymi meblami kredensy które pamiętają czasy naszych babć.
2020/01/09, 07:40:03