Klimatyzcja w mieszkaniu. Który nabyć klimatyzator – split czy też mobilny?

Klimatyzatory jeszcze nie tak dawno uznawane były za luksus. Jednakże dziś klimatyzacja w mieszkaniu spotykana jest coraz to częściej.


Najbardziej popularne są klimatyzatory split bądź mobilne.


Jeżeli w budynku jest za gorąco, klimatyzator przyda się na pewno. Musimy jedynie przemyśleć jego wybór, ażeby ostatecznie nie być rozczarowanym z rezultatów klimatyzacji. Klimatyzatory mogą być mobilne bądź mocowane na stałe, monoblokowe lub składające się z 2 części (w rodzaju split). Są także systemy do obsługi paru wnętrz, składające się z kilku jednostek powiązanych w jeden układ, to tzw. klimatyzacja multisplit. Wszystkie klimatyzatory potrafią chłodzić powietrze, niektóre także je ogrzewać. W tańszych urządzeniach służy do tego elektryczna nagrzewnica, droższe działają niczym pompa ciepła, dzięki temu pobierają o wiele mniej energii w czasie ogrzewania. Klimatyzator (rozwinięcie tematu: sklep z klimatyzatorami aleklima.pl) instaluje się głównie po to, ażeby chłodził, więc najistotniejszym parametrem, na jaki musimy kierować uwagę, szukając odpowiedniego przyrządu, będzie jego wydajność chłodnicza.


bezpieczeństwo


Pozostałe artykuły

Laminaty są niesamowicie wytrzymałe

Zbiornik ciśnieniowy
Jeśli poszukujemy mocnych materiałów, które są w stanie znieść znaczne temperatury, spory nacisk i są odporne na wycieranie się, to na pewno powinniśmy popatrzeć jak wyglądają różnorakiego typu kompozyty robione z połączenia dwóch przeróżnych tworzyw.


ściany


[IMG=001_fototapeta4cb58772842d7.jpg|L|W=170|ALT=klimatyzator|TITLE=Fototapeta drzewo Newmedia


Wydaje się, że klimatyzator przenośny będzie praktyczniejszy, gdyż możemy go ustawić w miejscu, gdzie akurat chcemy schłodzić powietrze, a potem przenieść go w drugie miejsce. system rekuperacji stacjonarny zamontowuje się do ściany lub sufitu na stałe. Lecz urządzenia mobilne posiadają niestety zasadnicze wady. Ich wydajność będzie względnie niewielka, więc często nie są w stanie schłodzić mieszkania w zadowalającym stopniu.


Kłopoty wynikają również z niezbędności odprowadzania wydmuchiwanego z nich gorącego powietrza. Do tego celu służy elastyczna rura, której wylot trzeba wystawić poza chłodzone pomieszczenie.
2021/09/23, 07:21:03