Czy meble ze sklejki będą doskonałe do naszego mieszkania i czy są drogie?

Przychodzi taki czas w naszym życiu, że meble, które stoją w salonie chcemy wyrzucić. Bo nam się przestały podobać, albo się rozpadły. Wówczas będziemy zmuszeni zdecydować czy chcemy meble drewniane, czy może trochę tańsze ze sklejki.


Surowiec taki jak sklejka, jest materiałem kompozytowym oraz otrzymuje się ją po sklejeniu skrzyżowanych cienkich płatów drewna.




Warstwy drewna wykorzystane do produkcji sklejki mają grubość 0,4mm lub 0,3 mm. Konstrukcja sklejki składa się z tak zwanych fornirów, które są nieparzystą ilością płatów. Występuje ona w różnych rodzajach oraz klasach. Do tworzenia zazwyczaj stosuje się takie rodzaje drewna jak sosna, olcha albo brzoza. Największa jej grubość mogłaby wynieść nawet 40mm. Sklejka produkowana jest za pomocą klejów, jakie w efekcie oferują nam produkt suchotrwały czy odporny na działanie wody. Należy pamiętać, że sklejka jest wodoodporna jedynie dzięki zastosowanym do jej produkcji klejom. drewno wodoodporne nie jest.


ogrodzenie


Energetyczna czerwień we wnętrzach


lampy podłogowe


Meble wykonane ze sklejki wytwarzane są z podobnego surowca co meble z drewna, ponieważ do produkcji sklejki wykorzystywane są te same gatunki drewna. Ma ona ogromną odporność oraz inne właściwości. Poddawana zginaniu czy ścinaniu, o wiele korzystniej się zachowuje niż inne towary drewnopodobne. Należy powiedzieć, że jest prosta w profilowaniu i może zachowywać się w podobny sposób do drewna. Zawilgocona powiększa swoją objętość, a redukuje się gdy wyschnie. Tak samo jak drewno, jest ona najbardziej przyjaznym materiałem dla przyrody.




Dzięki temu może ona z powodzeniem zastąpić drewno. Jest tak samo wytrzymała i niezwykle lekka. Meble ze sklejki znakomicie imitują normalne drewno, a są dużo tańsze. Jednak prezentują się tak samo pieknie .
2022/01/14, 07:36:14