Jak zabezpieczyć mieszkanie oraz garaż przed włamywaczami, czyli garść przydatnych sugestii

Ochrona domu przed włamaniem jest jednym z najistotniejszych obowiązków gospodarza.

Na rynku jest obecnie oferowanych wiele zabezpieczeń, które bądź mają odstraszyć potencjalnych rabusiów, bądź pokrzyżować ich niecne zmierzenia. Najprawdopodobniej najlepszą ochroną bywa trzeźwy umysł i poczucie odpowiedzialności za wspólne dobra. Jak uzmysławia nam słynne porzekadło - okazja czyni złodziejem.


Żeby uchronić dom przed włamaniem należy obowiązkowo pamiętać o domykaniu okien i spuszczaniu rolet.

Porządne drzwi antywłamaniowe - producent GERDA
Czynności oczywiście nie zagwarantują stuprocentowej ochrony, lecz znacznie zminimalizują ryzyko rabunku. Jednym z elementarnych sposobów na złodziei bywa kupno drzwi oraz rolet (rolety wrocław) antywłamaniowych. Zwłaszcza w dużych aglomeracjach właściciele mieszkań muszą troszczyć się o to, żeby z pokoi nie zniknęły drogocenne rzeczy. Na przykład, stolica przyciąga mnóstwo osób, które bez zmrużenia oka mogą okraść nawet tych najbiedniejszych obywateli. Dlatego kupując drzwi antywłamaniowe należy stawiać na trwałe produkty i zamiast jechać do sklepu wielkopowierzchniowego, rozsądniej wpisać w Google hasło Gerda Warszawa - drzwi wykonane przez uznaną markę zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa, czego dowodem mogą być liczne certyfikaty przyznane tej firmie.

Cenne przedmioty przechowujemy nie tylko w domu, lecz również w garażach albo budynkach gospodarczych.

Samochody, podkaszarki, sprężarki to jedynie wybrane dobra, które chcemy uchronić przed kradzieżą. Bodajże najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie bramy antywłamaniowej. I ponownie w tym przypadku nie warto iść utartą drogą - po raz kolejny możemy użyć hasło Gerda Warszawa i to nawet jeśli nie jesteśmy zameldowani na terenie stolicy. Ten doceniony producent ma sieć sklepów w całej Polsce, zatem nie będzie żadnego problemu z zakupami.
Wejdź i przekonaj się sam, to bardzo proste.


Zupełnie odrębną kwestią staje się zabezpieczenie sprzętów rolniczych.

Te nierzadko, zwłaszcza na tych najbiedniejszych obszarach wiejskich, są przechowywane w starych stodołach. Tutaj nie opłaca się montować nowiutkich drzwi garażowych - te zbite kiedyś z desek zapewniają wystarczającą ochronę. Trzeba tylko dokupić kłódki, żeby postronne osoby nie zaglądały do środka. Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga: według ekspertów najlepszą ochronę przed kradzieżą zapewnią nam... odpowiedzialni sąsiedzi.
2019/05/14, 12:46:03