Jak zaaranżować lokum na styl nowojorski?

Zastanawiasz się jak urządzić lokum? Być może chcesz zamieszkać w mieszkaniu takim, jakie widać w popularnych filmach z USA? Amerykańskie umeblowanie jest na wyciągnięciu ręki. Odpowiednie meble i surowce dostaniesz również w rodzimych sklepach. Już niebawem Twój dom będzie wyglądać dokładnie tak, jak domy Twoich ulubionych postaci z filmu. Umożliwi to styl nowojorski. W jaki sposób urządzić mieszkanie na modłę nowojorską?

Salon w stylu nowojorskim
Niezwykle istotna w stylu rodem z Nowego Jorku jest prostota. Styl ten lubi minimalizm. To dobrze, bo tego rodzaju mieszkania wyglądają tez niezwykle nowocześnie. Styl minimalny ma też taką zaletę, że nigdy nie wyjdzie z mody.

Możesz spodziewać się, że Twoje mieszkanie wciąż będzie wyglądało na modne – nawet po kilku latach. Jednocześnie minimalistyczne lokum może być bardzo funkcjonalne. Nie znajdziesz tu wiele bujnych dekoracji. Klasyczne meble są zdecydowanie bardziej na miejscu. Kompozycje sprawiają wrażenie dobrze zaaranżowanych i geometrycznych. Stylizacja nowojorska wnętrza jest też łatwo zmienić, gdy dokupisz nowy mebel lub będziesz mieć chęć na poprzestawianie mebli. Kształty elementów aranżacji są nieskomplikowane i komponują się w różnych ustawieniach.

Istotnym fragmentem stylu nowojorskiego jest stolarka, a więc drewniane obudowania drzwi i okien. Powinny być dobrej jakości. Mają ważne miejsce w aranżacji. Warto wybrać również na wysoką jakość tapicerki. Te powinny być wzorzyste.

Przeczytaj większą ilość informacji, a zgłębisz dodatkowe wiadomości, które z pewnością też Cię zaintrygują. Nie wahaj się więc i użyj linku oświetlenie łazienki.

Jednak wybierz przede wszystkim wyraziste i nieskomplikowane wzory. Wzornictwo w stylu nowojorskim jest geometryczne.

Pod względem kolorystyki w stylu nowojorskim pasować będą kolory na ogół właściwe dla minimalizmu. Styl ten lubi szarości oraz biel. Mocniejsze barwy także się sprawdzą, jednak w takim wypadku warto postawić na odcienie jednego koloru.


Pozostałe artykuły

Jak urządzić mieszkanie?

salon w nowoczesnym stylu
Urządzając Nowe lokum musimy zmierzyć się z dylematem w którym stylu zaaranżować nasze wnętrza. Wybór jest spory i trzeba to przemyśleć biorąc pod uwagę nasz budżet i funkcjonalności naszego lokum. Popularny ostatnio stał się oszczędny, futurystyczny styl. Coraz częściej odchodzi się w urządzaniu mieszkań od przeładowania sprzętami, wzorzystych tapet czy dużych ozdobnych żyrandoli. Dziś częściej ludzie decydują się na proste formy, mało sprzętów, jasne kolory, ewentualnie z kolorowymi akcentami.
2019/04/06, 07:45:02