Jak powinniśmy projektować toalety ogólnodostępne, by spełniały swoją rolę? Co powinno w nich być?

Toaleta zmieniała się na przestrzenie wieków. Pierwsze informacje o toaletach pochodzą z czasów Starożytnego Rzymu. Jak wszyscy wiemy łaźnie rzymskie były to miejsca, w jakich oprócz załatwiania swoich fizjologicznych potrzeb, byliśmy w stanie spotkać się, żeby spokojnie porozmawiać. Miejsca takiego typu znajdowały się pod gołym niebem, mocno również różniły się od toalet, które poznaliśmy dzisiaj.
szczotki wc
meble
Aktualnie, toalety ogólnodostępne potrafią być źródłem dużej ilości frustracji. Różnorodne są powody, ale najczęściej denerwujemy się, ponieważ jest zalana podłoga, słabe oświetlenie, brak papieru a także nieprzyjemny zapach. By tak właśnie się nie stało musimy tak zaprojektować toalety, żeby były to miejsca jak najlepiej przypasowane do naszych wymagań pod każdym względem. Ludzie dość często nie szanują tego rodzaju ogólnodostępnych miejsc, jak toaleta publiczna. Tak więc materiały wykorzystane do urządzenia i wykończenia toalet publicznych powinny być trwałe oraz odporne na przejawy wandalizmu.


Pozostałe artykuły

Odpowiednie i złe witryny kupna oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz.

artykuły z drewna
Gromadzenie naprawdę niespotykanych i oryginalnych części wyposażenia wnętrz takich, niczym poduszki na meble ogrodowe lub poduszki należące do kompletów pościelowych jest znacznie bardziej popularne. Nic dziwnego, skoro mnóstwa producentów takiego wyposażenia, jak i całkowicie indywidualne jednostki, podejmuje się tworzenia wzorów na odpowiednie zamówienie ze witryny klienta.


drzwi wejściowe
Na rynku odnajdziemy wiele takich materiałów, spośród tej szerokiej oferty bez problemu można wybrać najbardziej właściwe materiały do wykończenia. W każdej z toalet muszą znaleźć się pewne niezbędne elementy. Muszą znaleźć się tam kosze toaletowe, najlepiej jak znajdują się w sąsiedztwie umywalek - Impeco.

Konieczne są odświeżacze powietrza, ponieważ dzięki nim wizyta w toalecie ogólnodostępnej nie będzie niemiłym doświadczeniem. W każdej toalecie powinny znaleźć się środki dezynfekujące, gdyż podobnie jak odświeżacze powietrza są odpowiedzialne one za poczucie czystości w takim miejscu. W pewnych toaletach są też szczotki wc czy nakładki na sedes albo specjalne do ich czyszczenia - odwiedź nas tutaj. Jeszcze inne wymagania pojawiają się, gdy mówimy o toalecie dla niepełnosprawnych. Ich budowa jest związana z zupełnie innymi przepisami.
Już na etapie projektowania lub przebudowy powinniśmy ustalić, gdzie znajdą się drzwi wejściowe. Muszą one być szersze, aby użytkownik na wózku inwalidzkim mógł bezproblemowo dostać się do środka. Jest to związane z przeznaczeniem na tego rodzaju toaletę bardziej znacznej przestrzeni, gdyż pomaga to w manewrowaniu wózkiem. Następnym istotnym czynnikiem jest to, żeby umywalka była w zasięgu ręki z pozycji siedzącej. Następne kwestie to umieszczenie uchwytów i poręczy dla osób niepełnosprawnych, które dają możliwość samodzielnego skorzystania z toalety.
2019/09/06, 07:37:04