Twój maluch może poczuć się w swojej przestrzeni, jak w świecie fantazji

Bohaterowie ulubionych dziecięcych filmów animowanych - Avangers, Spider-Man, Kubuś Puchatek czy Piraci z Karaibów, zwierzęta - dzikie i udomowione, księżniczki i rycerze, piłkarze, kosmonauci i samochody. W latach 90-tych takie fotoobrazy były pragnieniem niejednego dziecka a jeśli już znalazły się na ścianie, były oznaką wpływów i majętności.


pokój dziecka
Mało kto mógł mieć w mieszkaniu taki luksus. Na początku fototapety, przywożone były do nas z Niemiec. Rozwinięte technologie druku wielkoformatowego, umożliwiały drukowanie, naprawdę dużych plakatów. Pomimo tego jakość tych tapet z nadrukowaną fotografią, pozostawiała dużo do życzenia . Bublowate wykonanie i tak naprawdę jarmarczne wzory sprawiły, że fotoobrazy ścienne bardzo szybko z hitu stały się tandetą.

Po przestudiowaniu tego wpisu, polecam szklana ścianka działowa pozostałe informacje na prezentowany temat, które będą podobnie zajmujące.

Tapeta z nadrukowaną fotografią zniknęła na dobrych kilkanaście lat.

Kierunki w projektowaniu i meblowaniu przestrzeni mieszkalnej, zmieniają się prawie tak prędko jak te modowe czy w urodzie. Producenci wciąż zasypują nas nowymi pomysłami, a wśród ich propozycji nie brakuje też tych dla dzieci i młodzieży. Obecnie, po długim czasie nieobecności, do trendów wnętrzarskich, święci swoje triumfy m.in.fototapety dla dzieci. Projektanci wnętrz i architekci także wykorzystują fototapetę przy projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Przy projektowaniu miejsca dla dziecka nie potrzebujemy opierać tylko na standardowych tapetach czy zasadniczych kolorach farb. Dobrze jest czasem dać się ponieść własnej wyobraźni i we współpracy z dzieckiem stworzyć pokój w taki sposób, by dać mu uciechę. Może stworzymy wówczas niebanalne wnętrze, w którym nasze dziecko będzie czuło się swobodnie i szczęśliwie.

Pokój dziecka, naklejki ze zwierzętami
Wyklejenie dziecięcego wnętrza baśniowym światem stworów, dziwnych postaci, zabawnych zwierząt spowoduje, że nasze dziecko będzie mogło przebywać w swojej ulubionej przestrzeni i poczuć się jak w najukochańszej kreskówce. Pomieszczenie dziecka, z pewnością będzie bardziej przyjacielskie. Poza decyzją odnośnie tematyki zasadniczej na fotoobrazie, pozostaje jeszcze wybór tworzywa, z którego będzie ona wykonana - może to być włókno szklane, fototapeta tekstylna, winylowa lub z papieru. Dzisiaj najdoskonalsze są fototapety zrobione na pokładzie flizelinowym. Fototapety do pokoju na podkładzie flizelinowym mają wiele walorów, są proste w kładzeniu, mają właściwości maskujące, nie marszczą się pod wpływem kleju, tłumią hałas, polepszają przewodność cieplną ściany oraz są łatwe do usunięcia.
2019/06/09, 20:07:04