W jaki wariant uniknąć niepożądanych kłopotów z oddychaniem w pokoju z suchym powietrzem?

Okres grzewczy to dla naszego ciała okres bardzo okrutny. W związku z suchym powietrzem w izbach posiadamy kłopoty z oddychaniem, a i nasza cera nie ma wtenczas łatwego życia.
nawilżacz


Dzisiaj jednak są sposoby, żeby zbytnio suche powietrze nieco nawilżyć.


prysznic


Służy nam do tego nawilżacz. Tradycyjny zawiesza się na kaloryferze co powoduje, że nie wymagamy do jego używania prądu. Nawilżacz tradycyjny to ceramiczny pojemnik, który napełniamy wodą, jaka pod wpływem parowania nawilża powietrze (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-fujitsu). Nawilżacz jest niezwykle prosty w obsługiwaniu, niezwykle tani i nie wymaga do swego działania energii elektrycznej. Wadą jego jest niska efektywność oraz to, iż wpływa na powietrze tylko na małej przestrzeni. W przeciwieństwie do tradycyjnego nawilżacz parowy wymaga do swego działania prądu. Nawilżacz parowy jest wskazany przede wszystkim do pokojów dziecięcych oraz dla osób, jakie ponadto pragną mieć okazję przeprowadzania inhalacji. Nawilżacz parowy niszczy bakterie w powietrzu lecz zużywa dosyć wiele energii elektrycznej.


Możemy ponadto spotkać nawilżacz ewaporacyjny. Jest on niezwykle energooszczędny oraz osiągalny do użycia podczas aromaterapii. Nawilżacz taki bardzo szumi, czyli nie może zostać używany w miejscach, gdzie obywatele pracują umysłowo. Jest ponadto nawilżacz ultradźwiękowy, który także jest oszczędny, bardzo cichy i w zależności od zapotrzebowań pozwala na dobór czy pragniemy ciepłą parę czy zimną.
Wadą jego jest to, iż mógłby negatywnie wpływać na zwierzaki domowe. Wybierając do swojego domu nawilżacz warto zwracać uwagę na to, czy też jest przede wszelakim wydajny ale także cichy.
2020/02/11, 09:55:06