Dom w stylu skandynawskim - marzenie o jasnym i przestronnym wnętrzu

Kiedy planujemy, by nasze mieszkanie było jasne i przestronne, warto pomyśleć nad zaaranżowaniem go w stylu skandynawskim. Norwegia, Dania, Szwecja i Finlandia, to miejsca, w których wymyślono ten styl aranżowania mieszkań. Jego początki są szacowane na lata trzydzieste XX wieku.

nowoczesny design skandynawskiego mieszkania
Najistotniejsze założenia tego stylu to brak przepychu i minimalizm wzorów, wyjątkowo jasne, dobrze oświetlone naturalnym światłem obszary, stosowanie tylko naturalnych tworzyw, bądź tych powstałych w procesie recyklingu.

Jeżeli chcesz zobaczyć kolejne informacje utrzymane w tej tematyce, zobacz link na stronie (http://inwencja-meble.wroclaw.pl/). Tam również znajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Skandynawowie należą do nowoczesnych i otwartych ludzi, którzy cenią sobie naturę i ekologię. Styl skandynawski jest połączeniem tradycji i nowoczesności.

kuchnia w stylu skandynawskim
Najlepszym tworzywem jest w takim razie drewno – planując zakupić mebli zwróćmy szczególną uwagę na jasne drewniane fronty.

Zamieszczone w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę (https://francke-art.pl/meble-metalowe/pomieszczenia/do-biura/), na której znajdziesz podobne zagadnienia.

Będą doskonale zestawiały się z bielą ścian. Zaznaczmy we właściwy sposób okna, nie zasłaniając ich ciężkimi kotarami, a wyłącznie białymi firankami. Świetnie będą także prezentować się wszelkie przeszklone gabloty. Gdy obszar ten wypełnimy bielą, nie trzeba unikać pojedynczych, kolorowych akcentów, które przełamią rutynę. Ściany możemy także pomalować w tonacje delikatnego błękitu czy szarości. Jeśli chodzi o doboru podłóg – najlepiej zakupić naturalne drewno – to nasz wybór czy będzie to tradycyjny parkiet, czy może podłużne deski. Powinno się o to zatroszczyć, jeżeli marzy Ci się skandynawskie urządzenie mieszkania.

Meble powinny być proste – geometryczne wzory bez niepotrzebnych dodatków, niektóre mogą być w starym stylu. Świetnie sprawdzą się fotele, stoliki, proste łóżka – można je zakryć kolorowym kocem bądź obrusem. Dodatki, które zostaną użyte w naszym mieszkaniu również powinny być z naturalnych materiałów. Doskonale będą pasować różnego typu wiklinowe kosze, kamienne naczynia, drewniane misy, trzcinowe kosze na drobiazgi. Od nas tylko zależy czy wszystkie będą utrzymane w jednej stylistyce.
2021/09/03, 09:48:08