Płyty wykończeniowe i budowlane do suchej zabudowy Sprawdź jak wyglądają

Olbrzymi wybór płyt wykończeniowych oraz budowlanych powoduje, iż trudno jest się nie pogubić i podjąć słuszne decyzje. Poznaj płyty MFP, płyty OSB, płyty ze sklein jak też inne celowe przy dopieszczaniu wnętrz.
Świat płyt wykończeniowych nie kończy się na gipsie.

Jeszcze nim wytwórnię opuściła pierwsza płyta gipsowo-kartonowa, produkowano płyty drewnopochodne. Niewiele później pokazały się płyty włóknowo-cementowe. Rozpoznaj ich podstawowe cechy.
remont mieszkania
Płyty cementowo-włóknowe - zrealizowane są z cementu oraz wzmocnione od środka dwoma warstewkami siatki z włókna szklanego czy rozproszonymi włóknami (dla przykładu celulozowymi). Poniektóre są na dodatek obustronnie powleczone welonem z włókna szklanego. Takie materiały i taka konstrukcja zapewniają im szczególną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i długotrwałe zamoczenie. Stawiają opór płomieniowi przez przynajmniej godzinę. Poniektóre płyty włóknowo-cementowe są wzbogacone drobnym granulatem ceramicznym redukującym nieco ich masę. Większość ma krawędzie proste. W handlu są jednak i takie, które posiadają krawędzie fazowane w podobny sposób jak płyty gipsowe. Ich złącza wypełnia się wówczas gipsową masą szpachlową po czym uzbraja siatkową taśmą .


Pozostałe artykuły

Metal Kupno schodów do domu - na co zwrócić szczególną uwagę

Metal jest w dzisiejszych czasach idealnym materiałem, jaki między innymi służy nam do spraw wykończeniowych we wnętrzach. Od przedmiotów bardzo niewielkich do tych bardzo dużych sprawuje się pięknie dając możliwość ciekawych łączeń dekoracji. Oczywiście każda rzecz może być dekoracją, nawet to co spełnia zadanie wyposażenia. Z tego powodu warto przyjrzeć się bliżej projektom schodów ze stali, które nie tylko wprawiają w zachwyt wyglądem, ale również zadziwiają swoją mocną i wytrzymałą konstrukcją.

Płyty OSB. Wytwarza się je z wiórów. Płyty OSB posiadają trociny rozmieszczone warstewkami oraz ukierunkowane. W obu zewnętrznych powłokach są one wycelowane równolegle do dłuższej krawędzi płyt, zaś w środkowej – prostopadle. Taki kształt zapewnia im dużą odporność na krzywienie. W handlu są dzisiaj głównie płyty OSB-3. O wiele rzadsze są płyty OSB-4, jakie posiadają zwiększoną wytrzymałość na wilgoć. Posiadają krawędzie proste albo profilowane tak, ażeby dało się je łączyć na wpust i wypust. Ten drugi typ połączenia zapewnia większą szczelność. Płyty OSB są palne.
Płyty MFP. To także płyty wiórowe, z tym że ich wióry są rozproszone. Zobacz: płyty MFP. To płyty o szlifowanej, gładkiej nawierzchni. Łatwo się je tnie oraz wierci w nich otwory. Ich długość wynosi od 250 do powyżej 500 cm, a szerokość od 125 centymetrów do 250 centymetrów. Posiadają grubość: 10, 12, 15, 18, 22 bądź 25 mm. Jednakowo jak płyty OSB nie są trwałe na działanie płomieni.
2019/05/02, 03:12:01