Jak funkcjonalnie urządzić pokój na poddaszu?

mieszkanie na poddaszu domu? A może zainwestowałeś w lokum w starodawnej kamienicy na starym mieście? Pokoje są ukośne, a pod sufitem w ścianach wyłaniają drewniane krokwie. Pomieszczenie jest oryginalna, idealna do urządzenia pracowni plastycznej, bawialni albo pokoju gościnnego.

poddasze do aranżacji
W zależności od tego, jak wielkim poddaszem posiadamy, możemy odpowiednio zaplanować na nim parę miejsc. Znajdzie się miejsce do spania, rozwoju twórczego, czy kącik zabaw dla dzieci.

Wejdź na ten odsyłacz i zgłąb więcej wskazówek tutaj (http://www.lampomat.pl/) tyczących się rozpatrywanej w tym wpisie kwestii. Te rady niewątpliwie też na długi czas zostaną w Twej pamięci.

Warto wykorzystać możliwości wnętrza i pozostawić stylowe krokwie, oczyszczając je jedynie papierem ściernym i malując bezbarwnym impregnatem do drewna. Po wyrównaniu ścian, wykończeniu pomieszczeń, możemy przystąpić ustawianie mebli!

poddasze
Poddasze wspaniale będzie wyglądać w kolorystyce ciepłych, pastelowych kolorów – żółtym, pomarańczowym. Można zainwestować jeszcze w rolety na okna, które są wstawione w skosy. Ciekawie będą prezentować się rolety wybrane na zasadzie skontrastowania intensywności barw – jeśli ściany są jasnożółte, to rolety dobrze wybrać w kolorze znacznie intensywniejszym.

Zależnie od tego, jak spore są skosy na ścianach warto zaaranżować obszar poddasza. W miejscach gdzie te skosy są znacząco spore warto stworzyć kącik zabaw dla dzieci – wyłożyć je matą, bądź puszystym dywanem, a wokołorozłożyć dziecięce zabawki – maskotki, klocki lego. Warto także wsunąć weń dwuosobowy materac i zaaranżować sypialnię. Metod na to jak zaaranżować pokój na poddaszu jest dużo.

Atmosferę wnętrza tworzą dodatki. Polecamy zajrzeć do wielu przewodników z cyklu "zrób to sam", dzięki którym stworzymy gustowne, ręcznie tworzone poszewki na poduszki, obrazki na ściany, czy pokrowce na krzesła. Meble kolorystycznie doradzamy dobrać do koloru krokwi. Idealnie będą pasować jasne, sosnowe. Warto postawić pod oknem komodę, na której postawimy kilka roślin w różnokolorowych doniczkach. Dobrym pomysłem jest także niski stolik, przy którym możemy postawić kilka niebanalnych siedzisk, albo większych poduch w różnokolorowych poszewkach.
2019/06/05, 07:55:56