Klasyczna sypialnia

Meble do sypialni Villa mini
Praktycznie każda dziewczynka chciała w dzieciństwie być królewna. Mieszkać w rozległym zamku i mieć dla siebie komnatę, w której stoi wielkie łoże z baldachimem, a w nim najpiękniejsze zabawki przywiezione z dalekich krain. Teraz ta dziewczynka, będąc już dorosłą kobieta, z księciem u boku może wprowadzić w czyn swoje dziecięce marzenia. I choć na łóżku nie zawsze muszą się być zabawki, to ogólny klimat sypialni musi zostać utrzymany.

Wspominane już łóżko z baldachimem to podstawa. Choć na nasze mieszkania może się to okazać mebel zbyt duży, nie powinniśmy z niego rezygnować. Jeśli zdecydujemy się na umeblowanie naszej sypialni w stylu królewskim możemy śmiało skorzystać ze wzorców z Francji w czasach Ludwika XVI, gdzie bogactwo i klasa były widoczne na każdym kroku. Począwszy od ciężkich antyków takich jak toaletki, przez stylowe lustra, na kącikach toaletowych skończywszy.

Dziś ten rys wydaje się nieco wydumany, jednak dla fanów tego typu klimatów, sypialnia jak za króla Ludwika XVI to zwieńczenie fantazji. Co powinno znaleźć się w tak urządzonej sypialni? Oprócz łóżka, które ciężko będzie opuścić,, koniecznym meblem jest toaletka. Do niej naturalnie pasujący taboret. Skoro jest i toaletka powinno być i lustro. Lustro złote, w kutej ramie, idealnie komponuje się z brązami, w których przez cały czas produkowano meble na dwór francuskiego monarchy.

Pozostałe artykuły

Jak znaleźć najlepsze łóżko dla siebie, krótka charakterystyka najbardziej popularnych ich odmian

sypialnia
Wybierając łóżko do domu trzeba zastanowić się dobrze, jaką funkcję będzie ono spełniało, i dobrać do tego pasujący rodzaj. Jeżeli mebel będzie służył tylko i wyłącznie w oddzielnej sypialni, to najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy zakup dużego, wygodnego łóżka z porządnym materacem w ramie. Taka konstrukcja jest bardzo praktyczna do spania, oddzielnie można wybrać ramę i dopasować ją do stylistyki wnętrza, a oddzielnie materac. Jeżeli chodzi o ramy, to wybór ich jest naprawdę spory, można zdecydować się na ramę zrobioną z metalu, drewna albo połączenia tych materiałów.


W sypialni, dla dopełnienia wyglądu, można jeszcze zrobić kącik do mycia. Oczywiście nie musi on służyć faktycznie myciu, bo przecież w XXIw., trudno oczekiwać, że ktoś będzie mył się w bali bez dostępu do bieżącej wody, a tylko pełnić funkcję ozdoby. W kąciku toaletowym znajdowała się umywalnia, a na niej zastawa łazienkowa z porcelany. Całość kompletowały lustra srebrne.

W sprzedaży zdarzają się jeszcze sypialnie składające się z takich samych części. Nie jest łatwo takie ustrzelić. Hurtownie mebliSalony meblowe raczej nie trudnią się obrotem podobnymi meblami, ponieważ zwyczajnie jest to dla nich nieopłacalne. Przeważnie można je spotkać u zbieraczy i jeśli poszczęści się nam z sobie znanych przyczyn, zdecyduje się on podzielić się z nami swoimi skarbami. Wtedy nasza sypialnia nabierze dodatkowej, bo także sentymentalnej wartości. lustro - strona tutaj - Lustro (opinie na nasz temat)
Redaktor: Arek
2018/07/12, 10:37:03