Godne uwagi dekoracje ścienne

Urządzanie mieszkania to nie jedynie potężna i kosztowna inwestycja, której musimy poświęcić sporo pracy oraz zaangażowania, ale także ciekawe zajęcie. Mnóstwo ludzi swoją zabawę z profesjonalnym dekorowaniem wnętrz zaczęło właśnie od pomysłów we własnym domu. Urządzanie wnętrz wymaga od nas nie tylko sporej wiedzy, ale także kreatywnego myślenia oraz zmysłu artystycznego. To też trochę psychologii, gdyż dowolne pomieszczenie powinno być dopasowane do cech właściciela.
Wielkie pole do popisu dla każdego dekoratora to ściany. Pozornie, są to tylko części konstrukcyjne naszego mieszkania.
malarz maluje ścianę
Zazwyczaj ich aranżacja to jedynie wybór pasującego koloru farby. A przecież ściany dają tak wiele opcji, tak w temacie aranżacji, jak i praktycznej organizacji przestrzeni w naszym domu. Zajmijmy się najpierw malowaniem. Jednokolorowa ściana to norma. Jeśli chcemy osiągnąć oryginalny efekt, możemy użyć kilka harmonizujących ze sobą odcieni, albo wręcz przeciwnie- kontrastujących barw. Ostatnio niezwykle popularne są szablony na ściany, które umożliwiają nam stworzenie niezwykłych dekoracji w naszych wnętrzach. Pomału powracają do mody fototapety do salonu. Jeszcze parę lat temu funkcjonowały w naszej świadomości jako symbol bezguścia. Tymczasem, wielu dekoratorów wnętrz proponuje właśnie takie rozwiązanie swoim klientom. Naturalnie, dzisiejsze zdjęcia są dużo lepszej jakości, niż te, które ozdabiały nasze ściany w początkach lat 90.

Pozostałe artykuły

W którym miejscu znaleźć sprawdzone barwniki do farb?

malowanie
Wiele razy chcieliśmy znaleźć idealny kolor do naszego mieszkania. Ale ciężko nam było wśród stworzonych kolorów znaleźć ten odpowiedni. Z tego powodu czasem lepiej skorzystać z białej farby, do której zwyczajnie doleje się pigment. Przez, to będziemy mieli możliwość uzyskać właściwy odcień farby. Ilość pigmentu jest określona na buteleczce, w w której go kupujemy. Jest tam też informacja związana z tym, jaki kolor możemy uzyskać.


drewniana rama na obraz
Niezwykle ciekawym rozwiązaniem, które świetnie będzie się nadawało do naszego pokoju gościnnego lub gabinetu, są zdjęcia na ścianach. Możemy pokryć całą ścianę naszymi ukochanymi fotografiami albo utworzyć z nich jakiś kształt, na przykład koło. Ramy drewniane idealnie zaakcentują wyjątkowy urok pamiątkowych fotografii naszych przodków. Nie skupiajmy się tylko na ścianach w salonie. Pozostałe wnętrze także zasługują na naszą uwagę. Co raz częściej stosujemy fototapety do łazienki. Jest to z pewnością bardzo oryginalne rozwiązanie, które spowoduje, że nasza łazienka zamieni się w tropikalną dżunglę albo egzotyczną plażę.
 
2019/09/09, 17:05:04