Jaka podłoga będzie najbardziej odpowiednia do Twojego pokoju dziennego?

Mnóstwo rodzin stoi na progu ważnej decyzji - dobór podłogi do salonu. Podłogowe panele, drewniany parkiet, a może kafelki?


Dobrze dopasowany surowiec na podłogę w salonie gwarantuje wiele lat zadowolenia.
Zła decyzja natomiast może odbijać się czkawką przez długi czas. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o podłogę w salonie, jednak nie tylko, są panele (dodatkowe informacje) podłogowe. Podstawowym czynnikiem decydującym o takowym wyborze jest przede wszystkim cena. Na rynku dostępne są panele w cenie nawet 16,90zł za jeden metr kwadratowy - . Na ogół jest to deska warstwowa. Średniej klasy panele kosztują dwudziestu do trzydziestu zł, natomiast najbardziej luksusowe marki takie oscylują w granicach 100 zł za metr . Ważne w przypadku podłogowych paneli jest także to, iż ich montaż jest dziecinnie nieskomplikowany, co na pewno redukuje koszty. Większa część osób decydujących się na panele - masz więcej pytań? - robi to dokładnie z tego powodu - by oszczędzić na montażu. W wypadku innych podejść, takich jak chociażby kafelki, za wyłożenie ich w pokoju dziennym musimy czasami bardzo słono uiścić. Panele podłogowe nie wygenerują takich kosztów jeśli postawimy na ich samodzielny montaż. Jeśli jednak zamierzamy skorzystać z usług fachowca, będziemy musieli ponieść większe wydatki - .


jasny salon


Urządzenia


Deska lita, zatem kosztowna ekskluzywność. Mnóstwo osób sądzi, iż dopiero posiadając w mieszkaniu parkiet możesz mówić o drewnianej posadzce - to fałsz.
Panele podłogowe są również w większości wypadków w stu% zrealizowane z materiałów drzewnych, jednakże różnica dzieląca je od posadzki z parkietu jest ogromna. Tak samo duża dysproporcja będzie w cenie. Za przeciętnej klasy parkiet dębowy zapłacimy od 60 do 95 zł za metr .
2018/09/27, 07:22:02