Na co muszą być odporne parapety, które montowane są w łazience?

Czy wiesz, że do kluczowych zadań będących pod raczej jakimkolwiek znajdującym się w mieszkaniu oknem elementów konstrukcyjnych jest wymiana wywodzącego się z różnorodnych źródeł powietrza? Dokładnie chodzi o gorące, jakie wydobywa się z grzejnika oraz chłodnego, jakie wywodzi się naturalnie ze znajdującego się za oknem dworu.


Tego typu parapety wewnętrzne doskonale nadają się także do zatrzymywania kurzu, jaki wznosi się znad grzejnika.
zobacz


Montaż tego typu parapetów w budynku mieszkalnym nie jest oczywiście najmniejszym obowiązkiem, jednak ich brak byłby dla mieszkańców skomplikowany do akceptacji. Poza tym niedostatek montowanych wewnątrz parapetów powodowałby to, że szyby prędko by się brudziły. Należałoby podkreślić, że surowiec, z jakiego został wykonany podokiennik należy dobierać do przeznaczenia takiego pomieszczenia. W tego typu pomieszczeniu jak gabinet, podokienniki wewnętrzne mogą być z drewna, natomiast w pralni takie elementy powinny być wykonane z materiałów wodoodpornych. Powinny być również odporne na działanie używanych w takim pomieszczeniu preparatów chemicznych.


parapety wewnętrzne


propozycje


Co interesujące, instalowane pod oknami podokienniki są dość podstawowym składnikiem skończenia pojedynczych wnętrz, jednak z innej strony nie musimy zbyt eksponować ich obecności. Wystarczy, aby swoim wizerunkiem pasowały do ogólnego wystroju takiego pomieszczenia.
W przypadku parapetów kuchennych moglibyśmy wykorzystywać je jako dodatkowy blat, jednak wtedy tego typu składnik powinien być odporny na zarysowania, oddziaływanie wody czy też preparatów czyszczących. Kiedy jednak chcemy wybrać podokienniki do salonu, moglibyśmy kierować się jedynie ich wyglądem.
2018/01/18, 10:44:09