Przeprowadzka – prawdziwa zmiana życiowa

Przeprowadzka do nowego miejsca to zawsze duży stres. Nie dość, że zmieniamy adres, środowisko, do którego byliśmy przyzwyczajeni, to jednocześnie powinniśmy już zaraz przyzwyczajać się do nowych osób i do nowych miejsc. Można to oczywiście bagatelizować, lecz przyznajmy szczerze: nikt nie ma skóry słonia, tak więc choćbyśmy twierdzili, że to normalka, będzie miało wpływ na nas to wydarzenie w sposób szczególny.


Już chyba Kapuściński cudownie pisał o przekraczaniu granic. Pisał o tym niby w sensie granic państwowych, lecz na głębszej płaszczyźnie chodziło mu o przekraczanie różnych życiowych granic.
Łazienka
Bo tak właśnie jest, że całe życie jesteśmy zmuszeni przekraczać jakieś granice, wspinać się na kolejne piętra i trzymać się mocno tej drabiny życiowej, ażeby nie spaść na głowę. Przeprowadzka(polecamy szafy na wymiar ) to jeden z elementów takiego właśnie człowieczego losu, jednakowoż przeważnie jest to wydarzenie szczęśliwe.
Autor

Otóż, przeprowadzamy się z naszego malutkiego mieszkania do większego, albo zostawiamy nasze osiedlowe mieszkanie, aby zamieszkać w domku z ogródkiem. Nie jest to oczywiście norma, tak sam często jak zmieniamy coś na lepszy model musimy zrezygnować z miejsca, do jakiego się przyzwyczailiśmy, gdyż mamy kłopoty finansowe, gdyż ktoś nas eksmituje, gdyż blok, w którym mieszkamy jest do rozbiórki. Znajdzie się wiele powodów, a każdy z nich ma mocne potwierdzenie w smutnej rzeczywistości. Niemniej, czy jesteśmy w pierwszej czy w drugiej grupie, a może gdzieś pośrodku, wiemy, iż przeprowadzka(polecamy stolik na wymiar ) to ogromne wydarzenie obok, którego nie można przejść obojętnie. Musimy opróżnić każdy pokój, wynosimy meble dziecięce - , pokój stołowy pustoszeje, już nie ma w nim stołu, przy którym wszyscy siadaliśmy do obiadu.


W kuchni, gdzie zawsze unosiły się zapachy przyrządzanego obiadu, teraz jest pusto, chociaż jeszcze jakiś aromat jest wyczuwalny. Aktualnie w nowym miejscu prawdopodobnie dokonamy zakupu wielu nowych mebli: meble dla dzieci czy meble młodzieżowe - , łóżko do sypialni i może nową kanapę. Będziemy się przyzwyczajać do nowego miejsca, do mieszkania,a także mebli, jakie przecież nie będą pachnieć jak te stare, znanym zapachem. Co więcej, jeśli mamy psa lub kota, to możemy być przekonani, że zniosą taką przeprowadzkę gorzej niż my. Lecz w końcu zaadaptują się do nowego miejsca, jak my zresztą i będą traktować nowe mieszkanie, jak stare, z takim samym uczuciem. Aż czas szybko minie i gdy się nie obejrzymy będziemy czuli się jak w dawnym mieszkaniu, czyli po prostu jak u siebie w domu, w którym rodzinna atmosfera wypełnia każdy kąt.
2020/12/07, 09:47:06