Zakup przyjaciela domu. Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko ogłasza nam, iż pragnie mieć w domu zwierzę. To bardzo istotna sprawa i należy się nad tym dobrze zastanowić. Na pewno nie można od razu się zgadzać. Nie mówmy naszemu szkrabowi, że zgadzamy się na to, tylko po to, aby zaprzestało nas tym pytaniem męczyć. Oszukiwanie malucha może przynieść jeszcze gorsze konsekwencje niż odmowa. Zanim jednak zadeptamy marzenia dzieciaka o zwierzątku, przekalkulujmy wszystko na spokojnie.

Pies rasy mastif tybetański
Po pierwsze, odbądźmy rozmowę z dzieckiem o odpowiedzialności za zwierzę. Wyjaśnijmy mu, że jest to żywe stworzonko, które jest od nas zupełnie zależne. Powinniśmy je karmić i troszczyć się o nie - wiedząc, co należy kupić.

Masz chęć na inną tego typu publikację na opisywany tu temat? Jeżeli tak, to raźno kliknij tutaj – to użyteczna propozycja!

Jeśli nasze dziecko pojmie to i zechce przestrzegać wszelkich zasad, możemy pomyśleć o zwierzaku.

Zazwyczaj kupujemy pieska. Pies to od dawien dawna najlepszy towarzysz człowieka. Jeszcze się nie przytrafiło, aby wierny pies zdradził ukochanego pana. Wręcz odwrotnie, słyszymy o przypadkach, gdy to zwierzę ratuje z niebezpieczeństwa swojego właściciela. Niekiedy długo „opłakuje” śmierć człowieka i często wkrótce sam też umiera. Szczeniak będzie na pewno oddanym kompanem naszego malucha. Jest mnóstwo odmian, które wprost uwielbiają dzieci, możemy zatem postarać się o takiego pieska.

Pozostałe artykuły

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Akwarium
Wielu opiekunów rozważa, czy ulec naleganiom dziecka o zwierzątko. Czy zatem jest to dobry pomysł? Czy dobrze jest sprawić dziecku zwierzaka? Jakie są plusy i minusy takiej decyzji? No i które zwierzątko będzie najlepszym wyborem?


Wybierając psa, zwróćmy uwagę na to, jaki tryb życia prowadzi. Jeśli mieszkamy w bloku, w ciasnym mieszkanku nie decydujmy się na wielkie psy oraz te, które potrzebują się wybiegać. Wybierzmy raczej pieski, które nie potrzebują tyle ruchu. Jeśli pragniemy jamniczka, nie zapominajmy o tym, by nie wchodził sam po schodach, ponieważ to może mu zniekształcić kręgosłup.

tibetan mastiff
Zapewniajmy naszemu pupilowi odpowiednią karmę, dopasowaną do jego aktywności - np. od tej firmy. Nie dokarmiajmy zwierzaka resztkami z obiadu, ponieważ nie wszystko, co jest dla nas dobre, może być dobre również dla naszego zwierzaka. Możemy także kupić naszemu czworonożnemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt kupimy różnego rodzaju zabawki dla psów w sklepie zoologicznym Glonojad. Są one robione z najrozmaitszych materiałów. Niektóre gryzaki mogą pomóc w usuwaniu kamienia nazębnego.
2021/12/04, 07:02:06