Jak zacząć segregować śmieci

Sortowanie odpadów przez długi okres czasu było u nas zjawiskiem bardzo sporadycznym. Niewiele osób miało w domu więcej niż jeden pojemnik na odpady. W ostatnim czasie weszła ustawa o segregacji śmieci i sytuacja na szczęście po długim czasie zmieniła się. Dla wielu osób sortowanie śmieci było przez pierwszy okres czasu niemałym problemem. Przede wszystkim ludzie starsi nie orientowali się do końca, gdzie i jak wyrzucać śmieci. Osobnym problemem było niezbyt profesjonalne przeprowadzenie wdrożenia nieznanego wcześniej systemu dzielenia śmieci przez urzędy miast. Brakowało stosownych opisów i akcji informacyjnych, przez co tworzyło się ogólne zamieszanie i rosły niepotrzebne negatywne nastroje w stosunku do segregacji odpadów.

kosze przeznaczone do segregacji śmieci
Wydziela się aktualnie parę typów pojemników na śmieci. Jednym z nich jest pojemnik na papier. W takim koszu można umieszczać różnego typu odpady jak gazety, wszelkiego rodzaju czasopisma czy też ewentualnie książki, stare nieużywane zeszyty i wszelkiego typu kserówki, z których już nie korzystamy. Ponadto oczywiście pojawią się tutaj także kartony oraz materiały wykonane tylko z tektury.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (https://dreamsdesign.pl/oferta/lozka/kontynentalne) to nierzadko najcenniejsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym wypadku - gdy klikniesz ten odnośnik, przeczytasz inne cenne wiadomości.

Nie należī wyrzucać do tego typu koszów natomiast kartonów z folią aluminiową, które składujemy po mleku czy sokach, ani też papierów zatłuszczonych, czy kalek.

Kolejnym rodzajem pojemnika do segregacji jest żółty pojemnik na materiały sztuczne. Mamy możliwość tutaj składować wszelkie opakowania wykonane z plastiku, po kremach, jogurtach, margarynach, do tego butelki plastikowe po napojach, ale również powinny się tutaj pojawić opakowania wykonane z papieru, których wewnętrzne ścianki zostały wyklejone materiałami sztucznymi, jak aluminium, czy też opakowania po sokach kartonowych, które składają się również z folii. Wyrzucimy tutaj także wszelkie torby i jednorazówki z plastiku. Istotne jest, aby nie zapominać, że do takiego kosza wkładamy także puszki i drobny złom. Nie należy wyrzucać tutaj bez wątpienia styropianu, ani pudełek po olejach, lekach, czy innych tego typu.

Trzeci pojemnik jest na szkło. Umieszczamy tam wszelkie butelki szklane po sokach i jedzeniu, ale nie wyrzucamy nakrętek. Pamiętajmy, że nie można wyrzucać tam żarówek, czy też porcelany, luster czy szyb samochodowych.

Kosze do sortowania śmieci (więcej szczegółów w tym miejscu: funkcjonalne kosze do sortowania śmieci) spotykamy jeszcze w dwóch odmianach. Pojemniki w kolorze brązowym na odpady organiczne a także w kolorze szarym. W takich umieszczamy wszystkie odpady, jakie do przetworzenia się nie nadają.
2021/10/27, 07:44:10