W jaki sposób nowocześnie zaprojektować oświetlenie w mieszkaniu czyli zalety kilku niezależnych źródeł światła

Urządzając swoje wnętrze warto pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie, jaką jest oświetlenie. Niestety wiele osób nie przywiązuje zbytniej uwagi do tego, po prostu wieszając gdzieś na suficie zwyczajne lampy. A przecież za pomocą światła można ogromnie pozmieniać we wnętrzu swojego domu - dobrze wykonane i zaprojektowane nie tylko będzie znacznie pomagać podczas codziennych dni, ale także spełniać będzie rolę dekoracyjną i ozdobną.

Lampa wisząca do biura Paramo chrom
Obecnie rozwiązania są takie, że zaczęto odchodzić od jednego centralnie umieszczonego źródła oświetlenia na rzecz kilku niezależnych, rozświetlających wybrane części pomieszczenia. Dokładnie w taki sposób realizuje się obecnie nowoczesne oświetlenie łazienkowe. Przeważnie w jego skład wchodzi jedna górna lampa, którą będzie plafon zawieszony u sufitu lub przymocowany na ścianie kinkiet. W łazienkach przy głównym świetle nie stosuje się zbyt silnych żarówek, i z reguły światło jest lekko przytłumione budową lampy. Oprócz lamp górnych w łazienkach z reguły używa się jeszcze dodatkową lampkę, umieszczoną przy lustrze.

Sypialnia, lampa wisząca Etno Aspiracja
Także nowoczesne oświetlenie salonu nie będzie się składać z pojedynczej lampy, a paru niezależnych, uzupełniających się wzajemnie źródeł oświetlenia. Rzecz jasna górne światło w salonie będzie pełnić ważną rolę - powinno być ono na tyle mocne i tak rozmieszczone, aby całość wnętrza była dobrze oświetlona.
Przeważnie w tym celu wykorzystuje się żyrandole z paroma żarówkami, często można je załączać kilkoma sekcjami, przez co można regulować poziomem jasności. Ale górne lampy są na tyle silne, że w większości przypadków zdecydowanie korzystniejszym wyjściem będzie niewielka lampka, działająca na wybranej części pomieszczenia. Bardzo dobrze będą się sprawdzać w takim charakterze kinkiety lub lampy stojące - przy nich ogromną zaletą jest to, że można je w razie potrzeby przenosić w inne miejsce. Można również pomyśleć o niedużej lampce za telewizorem, bardzo przydaje się ona po zmroku chroniąc wzrok oglądających.
2019/10/17, 03:54:03