Jak urządzić rodzinną łazienkę?

Łazienka wykończona odpowiednimi materiałami, z wyposażeniem w postaci dobrej ceramiki może prezentować się na pewno elegancko. Doskonałym sposobem na stworzenie nieprzeciętnej, ale ponadczasowej łazienki są nawiązania do natury, czego przykładem mogą być kafle o fakturze kamienia, nadające przestrzeni ekologicznego charakteru.
płytki łazienkowe


Jak zaplanować łazienkę w takim właśnie stylu?


Interesujące jest to, że funkcję najważniejszego ornamentu w takim pomieszczeniu mogą pełnić same płytki łazienkowe - wystarczy postawić na dekoracyjny wzór oraz zaaranżować lustro, potęgując efekt wizualny. W tym przypadku najlepiej dobrać wysokiej jakości wyposażenie o minimalistycznym wzornictwie. Tu najlepiej sprawdzi się ceramika Duravit. Umywalka i sedes wykonane w tej samej, eleganckiej linii projektowej wytrzymają próbę czasu i nie stracą prędko na aktualności. Pragnąc wyeksponować piękną umywalkę, warto zamieścić ją na szafce podwieszanej z szufladą, w której schowamy syfon. Tak spasowane materiały wykończeniowe oraz wyposażenie łazienki zadecydują o tym, że wypracowany wygląd pomieszczenia będzie spójny, ponadczasowy oraz zgodny z trendami.


Barwy, faktury oraz pokrycia ścian zainspirowane naturą i ceniona ceramika Duravit będą trafionym pomysłem, gdyż są niestarzejącym się sposobem na modną łazienkę. Płytki łazienkowe możemy uzupełnić mozaiką, biegnącą nad umywalką i wanną. Jej barwa powinna być dopasowana do innych wykorzystanych produktów. Chcąc z czasem nieco przekształcić wnętrze, możemy wzbogacić je o skupiające wzrok elementy. W tym przypadku warto sięgnąć po klasyki designu, takie jak antyki czy lustra. Nie zapominajmy również o ciekawych projektach młodych polskich projektantów. Zabiegi kosmetyczne w tak przemyślanym wnętrzu, gdzie każdy detal ma swoje znaczenie, staną się niezwykle przyjemną czynnością oraz wyczekiwanym momentem w napiętym planie dnia.
Aby jednak osiągnąć ostateczny sukces aranżacyjny, musimy zwrócić uwagę, by aranżacja łazienki nawiązywała tonacją do reszty mieszkania, na przykład przemycając jasne odcienie z ciepłym drewnem, jakie pojawią się również w innych pomieszczeniach.
2019/06/19, 19:11:04