Antresola, łóżko piętrowe, a może na dwie osoby? – w jaki sposób urządzić przytulną, a równocześnie praktyczną sypialnię

Urządzenie funkcjonalnej sypialni, jaka zarazem będzie wygodna to wyzwanie, jakie wielu osobom sprawia niemało kłopotów. Jeżeli dodatkowo nasze mieszkanie jest raczej niedużych rozmiarów, komplikacje się namnażają. Poniżej parę pomysłów, które mogą wesprzeć w aranżowaniu niniejszego pomieszczenia.


Łóżko pod sufitem? Dlaczego nie…

dziecięcy pokój
Jeśli nasze mieszkanie jest niewielkie, lecz za to wysokie, warto rozważyć przygotowanie sypialni na antresoli. Chociaż im więcej miejsca ponad głową tym bardziej komfortowo, to idealnie jest zachować 1,2 m ponad wydzielonym w taki sposób miejscem do wypoczynku i 1,8 m pod nim. Jeżeli jednak okaże się, iż to zbyt mało, by urządzić na parterze biuro czy inne pomieszczenie użytkowe, zawsze można niniejsze miejsce przeznaczyć na schowek. Jakie są zalety przedstawionego rozwiązania? Antresola o stosownej wielkości może również pomieścić łóżko podwójne, co ze względu na niewielkie czasami rozmiary mieszkania nie byłoby realne na parterze.

Miejsce do spania w pokoju dla dzieci

Jeżeli mamy więcej niż jedno dziecko oraz nie dysponujemy dużym pokojem dla dziecka, doskonałym wyjściem może być łóżko piętrowe. Wybierając taki dwuosobowy mebel do spania na pewno zaoszczędzimy więcej miejsca, aniżeli decydując się na dwa pojedyncze łóżka. Dodatkowym przymiotem jest więcej przestrzeni, którą można wykorzystać na aranżację kącika do zabawy lub nauki. Jeśli mamy jedno dziecko, ale jego pokój również ma nieduże rozmiary można wybrać specjalne meble pozwalające praktycznie i funkcjonalnie zaaranżować jednocześnie miejsce do nauki, jak i wydzielić sypialnię. Przykładem może być antresola z łóżkiem piętrowym, w jakiej na górnej części znajduje się materac, zaś tę dolną można wykorzystać do umiejscowienia tam biurka.


Zasadnicze jest komfortowe łóżko

fragment dziecięcej sypialnii
Niezależnie od tego czy wybierzemy antresolę, kupimy łóżko piętrowe, pojedyncze, czy też na dwie osoby, powinniśmy w czasie jego kupna postawić na jakość. Choć jest to zasadniczy mebel w sypialni, nadrzędne znaczenie ma mocny i wytrzymały stelaż, a także wygodny materac – bardziej nawet niż względy estetyki.
2019/10/20, 22:00:06