Nieśmiertelne fototapety – świetna dekoracja Twojego wnętrza

Dekoracje ścienne są modne, wiemy już od dawna. Naklejki, tapety a także fototapety kilka lat temu na powrót podbiły serca designerów, którzy tworzą nimi doskonałe, odważne oraz niespodziewane aranżacje.
Fototapety są dobrym przykładem tego, w jaki sposób można całkowicie zmienna jest moda i gust. Jeszcze nie dawno, bo w latach dziewięćdziesiątych była przecież kojarzona z kiczem i brakiem dobrego gustu. Obecnie dzięki grafikom wielkoformatowym, nowej technologii oraz innowacyjnym materiałom aranżacja wnętrza może uzyskać niepowtarzalny wygląd, styl i całkiem świeży look. Materiały wykorzystywane do ich nadruku należy dobrać , w zależności od rodzaju wnętrza, które ma zostać udekorowane fototapetą.

fototapety na wymiar
Jak wybrać najlepszą fototapetę do wnętrza? Wśród ofert sprzedaży są trzy rodzaje materiałów służących najczęściej do nadruku fototapet, są to: folie (tkaniny poliestrowe), podkłady lateksowe i winylowe. Najchętniej kupowanym i najtańszym rodzajem są oczywiście folie. Doskonale prezentują się naklejone na idealnie gładkie powierzchnie, np. meble, drzwi (więcej informacji drzwi wewnętrzne aluminiowe) wewnętrzne czy drzwi szafy przesuwnej. Fototapety na foliach na pewno sprawdzą się jako dekoracja pokoju dziecięcego.

Pozostałe artykuły

Jak wybrać tapetę ze zdjęciem do pokoju córki, by się mu podobała?

fototapeta
Dzieci przebywają w swoim pokoju niemałą część dnia - to tutaj śpią, bawią się, odrabiają lekcje. Dlatego tak istotne jest, aby zatroszczyć się o odpowiednie otoczenie dla swojej pociechy i urządzić jej pokój, o jakim marzy. Nieodzownym elementem decydującym o prezencji całego wnętrza są ściany. Poza pomalowaniem ich na ulubiony kolor, warto też zakupić fototapetę, która pierwszorzędnie udekoruje pokój i będzie oryginalnym dodatkiem. Jak wybrać tapetę dla dzieci?


Drugim rodzajem są fototapety (>>kliknij<<) drukowane na podkładzie lateksowym. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na szorowanie, mycie detergentami. Dzięki tym wyjątkowym właściwościom nadruki na podkładach lateksowych można przykleić w każdym wnętrzu i miejscu, np. w w kuchni między szafkami czy w łazience na ścianie pod prysznicem. Nie oznacza to jednak, że przeznaczone są one wyłącznie do pomieszczeń które wymagają użycia specjalnych materiałów, które są odporne na uszkodzenia, intensywne czyszczenie chemią i długotrwały kontakt z wodą. Fototapety lateksowe tak samo stylowo sprawdzą się w roli dekoracji ścian w salonie, sypialni bądź przedpokoju.

Fototapety winylowe z kolei drukowane są w rzeczywistości na podkładzie z fototapetą, do którego dodatkiem jest winyl. Taki podkład jest bardzo trwały, ale także drogi oraz trudniejszy do montażu na ścianie. Niestety przegroda pod tego rodzajufototapetą „nie oddycha”, toteż nie poleca się stosownie jej na całej powierzchni ściany.
2022/03/05, 08:45:21