Każdy kot zasługuje na to, żeby karmić go odpowiednim jedzeniem

Okres, gdy domowych pupili podkarmiało się resztkami ze stołu, na szczęście powoli odchodzą w zapomnienie.


Teraz duża część posiadaczy kotów lub psów kupuje dobre karmy dla swoich pupili.
Kraków


Z kotkami jest o tyle trudniej, że bywają one czasami wybredne. W chwili, kiedy w domu pojawi się kotek, trzeba pomyśleć o tym, czy mamy zamiar go karmić wyłącznie suchą karmą czy też mokrą. Możemy dla przykładu naprzemiennie wkładać do miski mu przeróżne warianty pokarmu, aby się nie znudził. Koty najczęściej wolą mokre karmy. I nie powinniśmy się temu dziwić, ponieważ nawet dla nas pachną one raczej przyjemnie. Jeśli chcemy, aby nasz kot był zdrowy oraz miał lśniącą sierść, to omijajmy z daleka karmy, na których widnieje informacja, że w ich składzie jest jedynie kilkanaście procent mięsa. To jakaś pomyłka! Kocia karma powinna w głównej mierze zawierać mięso i bulion mięsny, gdyż koty są niemal w stu procentach mięsożerne. Wszystkie zboża są dla nich trucizną. Nie wybierajmy więc w sklepach tych karm, które zawierają pszenicę, kukurydzę czy na przykład żyto. Ryż jest trawiony przez układ pokarmowy kota i wobec tego jego mała ilość może się znaleźć w jego misce. To samo tyczy się warzyw — nieduże ilości będą dla nich wskazane. Jednak 70% karmy powinno stanowić mięso.
Pozostałe 30% to bulion, witaminy, mikroelementy oraz na przykład kwas Omega-3.

Jeżeli rozpatrywana kwestia wydaje Ci się cenna i zamierzasz ją zbadać też pod innym kątem, przeczytaj więcej znajdziesz tu (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-lisy/56) - ona też ją przedstawia.

Nasz kot z pewnością będzie się
tym zajadał, ponieważ dla niego to po prostu rarytas. Pamiętajmy także o tym, żeby obserwować, które mięso najbardziej mu smakuje.
2022/01/29, 07:38:20