Odpowiednia chwila na - pokój dla pociechy

Gdy nasze maleństwo przychodzi na świat, zazwyczaj śpi z nami. Dorośli czują się spokojniejsi, wiedząc, że maluch jest tuż obok nich. I w ten sposób, przygotowywany od dawna, dziecinny pokoik jest niepotrzebny. Piękne mebelki tylko się kurzą, a w kołysce urzędują zabawki. Ale ten stan rzeczy nie potrwa długo. Prędzej, czy później maluch powróci do swojego pokoju. A potem kategorycznie zażąda wymiany wystroju.


tapczan
Chyba nie wyobrażamy sobie, że nasze nastoletnie dziecko zechce sypiać w miejscu, w którym ściany udekorowane są postaciami z bajek. W tym wieku jest to po prostu niedopuszczalne. Stąd też jeśli nasza pociecha jest już na takim etapie dojrzewania, musimy jej zagwarantować odpowiednie warunki do życia.

W pierwszej kolejności, trzeba skonsultować z dzieckiem, jaki chce mieć pokój. Nie starajmy się narzucać swojego zdania, ponieważ w ten sposób może stracić bezpowrotnie jego zaufanie. Jeśli wizja dziecka jest akceptowalna, to możemy przystąpić do remontu. Oczywiście, nie w każdym przypadku trzeba iść na ustępstwa. Jeżeli młody człowiek życzy sobie pomalować wszystkie ściany na czarno i zawiesić sobie nad biurkiem kościotrupa, to kategorycznie należy odmówić.

Ta oferta plafon z kryształkami jest niesamowicie interesująca i jeżeli poszukujesz więcej wiadomości na omawianą tu problematykę, to znajdziesz je tutaj.

Ale już z kolei na plakaty ulubionego aktora możemy spokojnie wyrazić zgodę.

Przejdźmy się z dzieckiem do sklepu po meble. Ono również powinno wziąć udział w tym całym remoncie. W wielu sklepach czekają już gotowe zestawy do pokoju dla dziecka, jak również młodzieżowe tapczany (do nabycia na tapczany - zobacz ofertę -), czy łóżka. Pamiętajmy, by kupić właściwy materac, po to aby zapewnić dzieciakowi dobry i mocny sen. Zgódźmy się, aby wybrał wszystkie dekoracje. To w końcu ono będzie w tym wnętrzu spędzać całe dnie, więc nawet jeśli coś niezbyt nam się spodobało, nie psujmy mu uciechy.

Jeśli pozwolimy naszemu dziecku czynnie uczestniczyć we wszelkich pracach, jak również podejmować decyzje, dotyczące wystroju, na pewno wpłynie to bardzo dobrze na jego rozwój. Nasza pociecha poczuje się doceniona. Będzie wiedzieć, że szanujemy jej zdanie, a to bez wątpienia opłaci się w przyszłości.
2018/11/01, 08:14:02