Mieszkanie i wnętrze. spraw by twoje mieszkanie było wyjątkowe!

Ludzie, gdy słyszą hasło dom przeważnie kojarzą je z domem rodzinnym. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy był to piękny duży dom, czy mieszkanie na piątym piętrze w bloku. Dom to to przestrzeń którą kojarzymy z tym, że byliśmy w niej większość naszego życia i co ważne żyją lub żyli tam nasi rodzice.
aranżacje mieszkań
Dom to nie tylko cztery ściany, to zwłaszcza ludzie. Wiedząc o tym należy pamiętać, że wnętrze każdego domu jest dopasowane do domowników. Tak, więc nie powinno się oddać całej aranżacji mieszkania w ręce profesjonalistów, bez wcześniejszej rozmowy. Osoby zajmujące się aranżowaniem wnętrz powinni wiedzieć, kto będzie w konkretnym miejscu mieszkał. Oczywiście są tworzone apartamenty, które możemy kupić i natychmiast się do nich wprowadzić. Ale te mieszkania nie mają charakteru. Brak im tego czegoś (nasadki). Bo dom - oferta - i wnętrze nieodzownie kojarzy się z jakimś zapachem, z miejscem na wiele dodatków, które często zmieniają swoje miejsce wraz z samopoczuciem domowników.

„W moim magicznym domku…” Wszyscy moglibyśmy o swoich domach powiedzieć coś miłego. Jednak prawda jest taka, że kiedy mieszkamy gdzieś przyzwyczajamy się do wielu minusów, na które osoby będące pierwszy raz w danym wnętrzu natychmiast zwracają uwagę. A nam po jakimś czasie już się nie chce przesuwać sofy o te dziesięć centymetrów w lewo, by wygodniej dało się do niej dotrzeć z dwóch stron. Wiele rzeczy staje się mało istotne. To, że żyrandol w przedpokoju nie działa, nie jest ważne, bo domownicy wiedzą, że światło z pokoju dziennego wystarczy. Dom i wnętrze, do którego się przyzwyczailiśmy, często jest przez nas zaniedbane (noże do elektronarzędzi). Nie chodzi tu tylko o to, że jest bałagan, ale raczej o to, że każda rzecz robiona jest po łebkach. Dlatego dobrze raz na jakiś czas spojrzeć na dom obiektywnie i postarać się coś odmienić.


Pozostałe artykuły

Wyjątkowe oferty fototapet

fototapeta z miastem
Nowy Jork to rewelacyjne miejsce pełne niezwykłych inspiracji. Wielu wielbicieli sztuki współczesnej, jazzu , a także filmów Woody’ego Allena chciałby wprowadzić atmosferę tego uroczego miejsca do swego mieszkania. To niezwykłe miasto w USA rzeczywiście tętni życiem, co uwieczniło wielu genialnych fotografów.

sypialnia
Często niewielka zmiana może bardzo wiele odmienić. Nie trzeba od razu robić rewolucji, na początek starczy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, kupić parę drobiazgów, które ułatwią nam odpowiednia organizacje przestrzeni, wymienić żarówki. Zmienić ustawienie mebli, wyprać dywany i mieszkanie okaże się zupełnie inne, lepsze. Dlatego zamiast twierdzić, że chce się np. wymienić meble ale nie ma się na to funduszy, lepiej ruszyć się z kanapy i zrobić, co w naszej mocy, żeby nasze mieszkanie nie odstraszało gości.
2019/10/03, 07:12:05