Lampa, którą wybrać?

Kojarzycie zapierający dech w piersiach dom Tony' ego Starka, filmowego Iron Mana? Opisuje go tylko jedno słowo: doskonały. Cztery sypialnie, ogromne patio, sześć łazienek i widok na ocean.

Fanom filmu ciężko było uwierzyć, że owe wnętrza mieściły się w hali sportowej w Los Angeles, a projektowanie odbywało się w komputerze. Identyczny dom (zobacz prefabrykowany dom) pokuszono się wznieść również w rzeczywistości. Posiadłość została okrzyknięta najbardziej imponującą filmową rezydencję i sprzedana za 25 milionów dolarów. Każdy mebel w domu filmowego bohatera to design i elegancja. W związku z tym nie jest dziełem przypadku, że w salonie filmowego Starka widzimy najbardziej designerski łuk na świecie, czyli lampa Arco (po włosku „arco”to właśnie łuk). Włoscy projektanci nie poszukiwali jednak inspiracji w przestworzach, lecz na...ulicy. Za inspirację posłużyła zwykła latarnia. Łukowate teleskopowe ramię, na którym dynda klosz – to efekt projektantów. Od tej pory, lampa nie musiała już wisieć pośrodku sufitu, by dobrze oświetlić stół.
lampy
I choć lampa obchodzi swe pięćdziesiąte urodziny, nieprzerwanie stanowi przedmiot pożądania wielu osób. Jeżeli więc nie posiadamy akurat wolnych 25 milionów dolarów na dom Iron Mana, może przeznaczymy 7,5 tysiąca na lampę z jego domu? Lampy designerskie to przysłowiowa „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Zwykle wystarczy ciekawa lampa, by pomieszczenie zyskało nowy wymiar.


Pozostałe artykuły

Lampy nowoczesne wspaniale spiszą się w każdym pokoju

lampy
Urządzając własne pomieszczenia, chcemy żeby wszystko prezentowało się tutaj jak najlepiej oraz by całość idealnie ze sobą współgrała. Dlatego tak dużym powodzeniem radują się w tym momencie lampy nowoczesne, które istnieją w różnorakich kształtach, kolorach oraz rozmiarach. Przez to idealnie mamy szansę je dobrać do każdego pomieszczenia, co ma szansę spowodować także, że będą jego główną ozdobą.

Geniuszami w dostosowywaniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy lampy kryształowe, eleganckie żyrandole mogą zawisnąć w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu? Jak najbardziej! Zasada ta działa także i w drugą stronę - starocie, meble z „duszą” w sąsiedztwie designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą dzięki niej lekkości. A może mamy ochotę, aby lampę uczynić najbardziej zwracającym uwagę punktem wnętrza? Żyrandole kryształowe nowoczesne wbrew naszym obawom odnajdą się w wielu stylizacjach.
W internecie znajdziemy wiele sklepów z lampami, które idealnie zaprezentują się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. I mimo iż są to sklepy które funkcjonują w sieci często istnieje możliwość zobaczenia lamp przed zakupem w siedzibie firm.
2022/08/05, 07:05:04