Szukasz szczególnego pomysłu na domową hodowlę

O własnym zwierzaku w mieszkaniu marzy wielu ludzi. Jednak posiadanie kota, psa czy nawet chomika będzie się wiązać ze sporą ilością obowiązków. Jednak są zwierzaki, jakie nie tylko są niezbyt wymagające w hodowli, ale także cechują się dużą oryginalnością. Należą do nich przykładowo australijskie straszyki, dochodzące do kilkunastu centymetrów długości owady mające bardzo oryginalny wygląd.
Straszyk australijski
Hodowla tych owadów raczej nie powinna nastręczać trudności nawet hobbystom z małym doświadczeniem. Podstawowym wyposażeniem hodowli musi być odpowiednio duże terrarium, szczególnie istotna jest tu jego należyta wysokość. Samo terrarium należy zaopatrzyć w odpowiednie podłoże, musi zagwarantować ono stałą wilgotność. Doskonale nadają się do tego mokry piasek, torf lub włókno kokosowe, lecz w awaryjnej sytuacji można się nawet posłużyć papierowymi ręcznikami.
terrarium
Same straszyki można bardzo prosto zdobyć, są one tanie i dostępne w wielu miejscach. Jeśli żaden ze znajomych nie będzie miał straszyków to wystarczy w wyszukiwarce wprowadzić frazę straszyk australijski cena i już po paru sekundach dostanie linki do ludzi, którzy mogą sprzedać jajeczka tych owadów.

Jeśli masz ochotę uzyskać więcej informacji na opisywany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu do źródła (https://mmstone.pl/) - w tamtym miejscu są one bardzo ciekawe.

Po zakupie jaj należy przygotować specjalny inkubator, w którym na mokrej powierzchni jajka będą przez kilka miesięcy czekać aż do wyklucia się młodych owadów. Kiedy to nastąpi straszyki australijskie należy przełożyć do przygotowanego wcześniej akwarium i zapewnić należytą ilość pokarmu.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej na ten temat, wejdź na odnośnik do wpisu (https://wroclaw-notariusz.net/oferta-kancelarii/poddanie-sie-egzekucji/) - informacje tu zawarte są bardzo fascynujące.

Młode owady potrzebują dużo jeść, ale przy tym są wybredne i kapryśne. W Australii spożywają głównie liście eukaliptusa, ale w domowych warunkach karmi się je malinami, jeżynami, bluszczem, dębem lub różą. Zimową porą owady te tolerują kilka roślin doniczkowych, jednak z takimi pokarmami należy uważać. Przy należytej pielęgnacji samce straszyków mogą przeżyć kilka miesięcy, a samice niekiedy i ponad rok. Jeśli będą miały utrzymane odpowiednie warunki w terrarium i zapewni się im dostateczną ilość odpowiednich rośli to także z młodymi owadami nie powinno być problemów.


Pozostałe artykuły

Wybór zwierzęcia do domu

piękny wąż w terrarium
Większość ludzi marzy o posiadaniu własnego zwierzątka, lecz nie decydują się nie, gdyż uważają że nie mają wystarczającej ilości miejsca. A przecież nawet w małym mieszkaniu bez problemów można jakiegoś zwierzaka trzymać, chociaż nie każde będzie się do tego celu nadawać. Wybór zwierzęcia do trzymania w domu lub mieszkaniu należy porządnie przemyśleć, żeby później nie było kłopotów z jego opieką.
2019/07/06, 07:04:22