Psy do pilnowania posesji - polecane rasy

Zakup rasowego psa większość osób traktuje bardzo serio. Przede wszystkim dlatego, że jest to całkiem spory wydatek. Z tego powodu rasowy pies nierzadko jest czymś więcej niż tylko przyjacielem człowieka. Drogi pies, tak samo jak drogi drogie auto potwierdza life style swojego właściciela.


Oprócz tego liczy się również cel, który przyświeca kupującemu. Jeżeli szukasz najlepszego psa - stróża do wolno stojącego domu, pies Tibetan Mastiff perfekcyjnie spełni swoje zadanie. Są to psy (poznaj ekskluzywne legowiska dla psa) stosunkowo słabo znane w Polsce, mają jednak swoich fanów. Mastify są często kupowane przez osoby, które mieszkają poza centrum miasta, gdyż są to duże, dosyć kudłate psy, które poniekąd należy trzymać na świeżym powietrzu. W końcu są to psy wchodzące w skład grupy molosów w typie górskim i ich prymarnym przeznaczeniem było zwłaszcza pilnowanie domu i zaganianie zwierząt gospodarskich.
Jak można się domyśleć po nazwie, rasa pochodzi z centralnej Azji, choć nie wiadomo do końca, czy konkretnie z Tybetu.Tybetany zostały sprowadzone do Europy w drugiej połowie XIX wieku, gdy na rdzennych obszarach groziło im wyginięcie. Rasa spopularyzowali Brytyjczycy, którzy założyli pierwsze hodowle tych psów.
Mastif tybetański
Dziś to bardzo cenna rasa hodowlana. Silny charakter, raczej ciche usposobienie, jednak bardzo posesywny – oto typowy mastif tybetański Szczenięta gdy są młode bywają bardzo uparte. Przyszły właściciel powinien więc uzbroić się w cierpliwość i przetrzymać trudny okres. Bardzo istotna kwestia to odpowiednie wychowanie psa. Mastify nie potrzebują jednak długoterminowej tresury. Z wiekiem same wiedzą, jak się zachować w określonej sytuacji. Są raczej opanowane i rozważne. Aczkolwiek, gdy Tybetany są na swojej posesji mogą wykazać się agresją w relacji do obcych. Są one bardzo wrażliwe na tym punkcie. Mastify żyjące w Tybecie były wychowywane aby strzec domostwa. Ich obowiązkiem było ostre sygnalizowanie zagrożenia. Taki sposób bycia wynikał ze specyficznych warunków geograficznych, a także społecznych.

Jeśli sądzisz, że odnajdziesz interesujące treści w sieci, to przejdź do opisywanego problemu i kliknij w odnośnik mieszczący się tutaj.

Tybetańskie wioski były stosunkowo słabo zaludnione, zaś poszczególne domostwa znacznie daleko od siebie.
Niewielu sąsiadów oznacza ryzyko grabieży. Mastify miały więc efektywnie strzec majątku i alarmować, gdy w gospodarstwie zjawił się intruz. Powinno się wiedzieć jeszcze przez zakupem Mastifa, jaki jest charakter rasy. Lecz naturalnie mieć na uwadze, że najważniejsze jest dobre ułożenie psa. Warunkiem poprawnego kontaktu z pupilem jest wiedza i świadoma aprobata jego charakteru.
2020/10/09, 11:21:04