Zwierzaki powodują wiele satysfakcji - Akwarium czy kuweta?

Każdy na pewnym etapie swojego życia posiadał czworonożnego kompana. Momenty przeżyte razem są fantastyczne i nie można ich niczym zastąpić. Zwierzęta są kompanami ludzi niezależnie od wieku, płci, czy kultury. Każdy lud, który ucywilizował zwierzęta wytworzył z nimi szczególną relację. Wiele zwierzaków domowych ewolucyjnie przystosowało się do życia z ludźmi.

bawiacy sie pies
Dowiedziono przykładowo, że sporo dźwięków emitowanych przez koty są naśladownictwem ludzkiej mowy. Przesądza to o tym jak intensywnie sprzężony jest żywot kota domowego z człowiekiem. Wielowiekowa historia wspólnych relacji zaowocowała szczególną więzią. Z tej przyczyny, jeśli warunki są odpowiednie oraz poszukiwany jest zwierzęcy kompan powinno się już teraz odwiedzić pobliski sklep zoologiczny i zastanowić się nad zakupem. Wiele kupujących rozważa, czy lepszym wyborem dla nich byłby kot, czy jednak pies. Każdy jest inny i winien w szczególności pomyśleć o sobie przy szukaniu swojego własnego zwierzaka.

Koty i psy to w dużym stopniu udomowione zwierzaki. Oba rodzaje posiadają mnóstwo kontaktu ze swoim posiadaczem. Potrafią reagować na poniektóre słowa i stworzyć niezwykłą uczuciową więź z człowiekiem. Duża liczba psychologów poleca osobom samotnym nabycie sobie zwierzęcia. Dowiedziono, że ma to wyjątkowo dobry wpływ na samopoczucie.

Pozostałe artykuły

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Akwarium
Dziesiątki rodziców nie wie, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzę domowe. Czy jest to godny polecenia pomysł? Czy dobrze jest kupić dziecku zwierzaka? Jakie są plusy i minusy takiej decyzji? No i jakie zwierzątko będzie trafnym wyborem?


Pies okazuje się być daleko mocniej przywiązanym towarzyszem. Psy są wierne i często okazują uczucia swoim panom. Wymagają jednakże więcej uwagi, aniżeli koty i często nabytek samej karmy dla psów (pod tym linkiem znajdziesz karmy. Pozostaje wyłącznie zastanowić się która ewentualność byłaby najlepsza. Wiadomo, iż koty mogą być indywidualistami. Same umieją o siebie zadbać jak i również nie muszą spędzać dużo czasu z właścicielem. Pozostawione sobie nie czują się smutne jak i również potrafią sobie radzić o ile mają co jeść. Warto zadbać o to żeby karma była odpowiednio dobrana np. karma dla kotów kastrowanych.

kot
Pies sam w domu będzie się czuł źle, nie wspominając już o tym, ze wymaga regularnych spacerów, a także odpowiedniej pielęgnacji . Nie wszystkich stać na duże zwierzę. Wielu ludzi decyduje się na zakup chomika, albo szczura. Szczury są niezwykle inteligentnymi zwierzakami. Mogą rozwiązywać nieskomplikowane zadania, reagują na swoje imię. Osoby niezainteresowane czworonogami często wybierają nabycie rybek. Owe wielobarwne pływające zwierzęta będą źródłem wielkiej przyjemności swych posiadaczy. Oczko wodne w ogrodzie, albo akwarium stanowią też doskonałą ozdobę gospodarstwa domowego - sprawdź tutaj.

Kupienie zwierzaka to zawsze udany pomysł. Zwierzę jest idealnym przyjacielem. Jest też idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych. Posiadanie swojego zwierzęcia uczy malucha zaradności i zrozumienia. Dzieci, którym oddano w opiekę zwierzaki jako dorośli lepiej poradzą sobie z wykonywaniem zadań oraz sami są sprawniejszymi rodzicami. Z tego powodu nie trzeba zwlekać z decyzją i wybrać sobie zwierzę już teraz.
2022/05/02, 07:03:07