Ogrodowe oczko

Oczko wodne - mieszkańcy oczka wodnego ʕ•ᴥ•ʔ

Ryby ʕ•ᴥ•ʔ w oczku wodnym mogą być źródłem zarówno wielu radości, jak i masy kłopotów. Urządzając oczko wodne, już na samym początku powinniśmy wybrać właściwe gatunki i ilość ryb. Tylko właściwie pielęgnowane ryby będą dobrze czuły się w naszym oczku, a my wraz z nimi. W zbiorniku w którym zdecydowaliśmy się utrzymywać ryby, znacznie trudniej utrzymać jest bowiem równowagę biologiczną, zwłaszcza przy zbyt gęstej ich obsadzie.
Karma dla kotów

Kocia rzeczywistość czyli jak skutecznie otaczać troską mruczka

Świat bez tych zwierząt musiałby być zły. Dużo ludzi nie potrafi żyć bez kotów i to nic dziwnego. Kot być może nie jest tak bardzo przywiązany do ludzi jak pies, nie słucha komend, jest zupełnie niezależny, bywa, że coś niszczy (szczególnie, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to kota da się uwielbiać.
łąka

Niebanalne wakacje dla najmłodszych i nie tylko

Ciężko jest dziś zorganizować dziecku przepiękne wakacje, które będzie ono pamiętać aż do późnej starości. W przesadnym dużej ilości firm zajmujących się organizowaniem kolonii prosto popaść w dezorientacje. Odpoczynek dziecka czy to zimą, czy latem dobrze jest zaplanować z określonym wyprzedzeniem. Dobrze nastawić się na bardziej aktywne formy odpoczynku oraz na co bardziej oryginalne propozycje agencji turystycznych, które mogą sprawić wiele radości dziecku.
kot

Musimy się troszczyć o zwierzęta

Nie ważne jest to, jakie zwierzę posiadamy w mieszkaniu, czy to rybka, kot lub pies o każde z nich trzeba jak najwspanialej dbać i robić wszystko, aby posiadały zagwarantowany jak najcudowniejszy komfort do życia. Na szczęście dziś to zadanie posiadamy ułatwione, ponieważ producenci akcesoriów dla zwierząt prześcigają się w pomysłach, co zrobić, by nasz zwierzak był usatysfakcjonowany z życia i aby równocześnie miał okazję nam jak najdłużej towarzyszyć.
Ryba pływająca w akwarium

Rady na temat idealnego doboru oświetlenia do akwarium

Dobrze dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrej kondycji roślin w akwarium, jak również ryb i pozostałych zwierząt. Źle dopasowane światło powoduje niekiedy gnicie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. By temu zapobiec, istotna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Dla domowego zastosowania całkowicie niepotrzebne mogą się okazać niektóre źródła światła – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
egzotyczna ryba

Męskie zainteresowania - o wyprawach wędkarskich i najciekawszych łowiskach

Powszechnie zaakceptowano, iż wyprawy wędkarskie to zwykle męskie zajęcie, należy także potwierdzić, że tak naprawdę niedużo kobiet frapuje się wędkarstwem. Powszechna Encyklopedia podaje, że wędkarstwo to zarówno rodzaj sportu jaki i hobby, polegające głównie na łapaniu ryb na wędkę.
ryby-2

Ciekawe akwaria - co warto kupić

Widok barwnych rybek w akwarium może silnie podczas nerwowego dnia w biurze, ,jak również być pewną oznaką prestiżu. Jak jednak je wybrać? Podejmowanie dużej liczby mniej bądź bardziej kluczowych decyzji co do zakupu danego typu akwarium zajmuje w dwudziestym pierwszym wieku istotny czas, jaki wielu ludziom ucieka ogromnie szybko przez palce.
Dzieci z psem

Jakie akcesoria są konieczne każdej personie, która chce trzymać pupila we własnym mieszkaniu

Posiadanie nawet niepozornego zwierzęcia staje się nie lada gratką dla naszych milusińskich. Szynszyla czy papuga to wspaniały pomysł na prezent dla ośmiolatka, o ile rzecz jasna zadeklaruje on już na początku, że będzie sam zajmował się swoim pupilem. Z kolei niektóre dzieci wolą trochę większe zwierzaki, czyli przykładowo kotka bądź pieska. Niezależnie od tego, jakie zwierzę zabierzemy ze sklepu zoologicznego, tak czy inaczej trzeba będzie dokupić kilka koniecznych gadżetów.
pies

Zaopatrzenie w sklepie zoologicznym

Domowy pupil czyni ze swoich właścicieli stałego bywalca sklepów zoologicznych. Bez wątpienia to właśnie tam karma dla psa będzie dla naszego zwierzaka najlepsza, ponieważ nastawienie na jakość, a nie na ilość, nie powinno być niczym niezwykłym w takich firmach. Taki wniosek nasuwa się sam, dlatego że produkty z takich sklepów mają duży wpływ na zdrowie naszych pupili.
Myśliwi

Myślistwo - sfera rozwijająca się i przeróżnie komentowana w społeczeństwie.

Aktualnie bardzo dużo powiada się o opiece zwierząt i stosunku ludzi do myśliwych. Dla jednych jest to wprawa upatrywania i łowienia zwierząt czyniona prawidłowo z moralnością i prawem, dla innych zwyczajnie uśmiercanie. Wydając opinię na ten temat, sporo osób nie zagłębia się w zasady jakie obowiązują wszystkich myśliwych i powoduje to ujemne zdania.