Zwierzęta
pies

Zwierzaki powodują wiele satysfakcji - Akwarium czy kuweta?

Niejeden na pewnym etapie swego życia miał czworonożnego towarzysza. Momenty przeżyte razem są idealne i nie można ich niczym zastąpić. Zwierzęta są przyjaciółmi człowieka niezależnie od wieku, płci, czy narodowości. Każdy lud, jaki udomowił zwierzęta wytworzył z nimi specjalną relację. Wiele zwierzaków domowych ewolucyjnie przystosowało się do życia z ludźmi.
Akwarium

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Dziesiątki rodziców nie wie, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzę domowe. Czy jest to godny polecenia pomysł? Czy dobrze jest kupić dziecku zwierzaka? Jakie są plusy i minusy takiej decyzji? No i jakie zwierzątko będzie trafnym wyborem?
pokarm

Jeśli jesteś właścicielem gołębi i jest to Twoja słabość powinieneś zaznajomić się z nowymi na rynku produktami, które wyprodukowane zostały specjalnie dla tych ptaków

Hodowla gołębi to zajmujące hobby dla sporej grupy zapaleńców. Dbają oni o swoje czempiony, posyłają je na różnego rodzaju konkursy i pragną, aby uczestniczyły w wyścigach.
zwierzęta

Przewożenie zwierzaków

Gdy postanowiliśmy mieć zwierzątko raczej nie zastanawiamy się nad tym jak będziemy go przewozić. Wiemy, że w transporcie publicznym będzie trzeba mieć dla naszego zwierzątka bilet, dla psa najlepiej również mieć kaganiec, kota dobrze trzymać w odpowiednim kuferku, inne zwierzaki takie jak królik czy chomik też. Jednak czasem, gdy trzeba pojechać z pupilem w długą podróż możemy mieć niewielki problem.
tibetan mastiff

Psy do pilnowania posesji - polecane rasy

Zakup rasowego psa większość osób traktuje bardzo serio. Zwłaszcza dlatego, że jest to duży wydatek. Z tego powodu rasowy pies często jest czymś więcej niż tylko pupilkiem swojego właściciela. Drogi pies, podobnie drogi drogie auto potwierdza status majątkowy swojego właściciela.
Pierwsze zwierzę

Troska o zwierzęta oraz siebie jest ważna

Czasami dzieje się tak, iż ktoś tak bardzo skupia się na tym, by jego zwierzakowi było odpowiednio i przyjemnie, że w tym wszystkim nie myśli o sobie. A przecież jeżeli chcemy posiadać siły na opiekowanie się swoim zwierzęciem, to nie tylko powinniśmy o siebie troszczyć się, ale też i należy mieć inne zainteresowania, tak by nasze życie nie kręciło się jedynie oraz wyłącznie wokół jednego.
piękny wąż w terrarium

Interesujące nieznane zwierzęta do hodowli

Odwiedzając sklep ze zwierzętami stosunkowo prędko jest sposobność zauważyć, jak duża liczba zwierząt w nim znajduje się. Z tego powodu także każdy wielbiciel zwierząt może odnaleźć odpowiednie dla siebie zwierzę. Przede wszystkim w takich sklepach będzie możliwość nabyć powszechnie spotykane zwierzęta, lecz nie będzie zarazem brakować szczególnie egzotycznych zwierząt.
Karma dla kotów

Kocia rzeczywistość czyli jak skutecznie otaczać troską mruczka

Świat bez kotów musiałby być zły. Sporo ludzi nie może żyć bez kotów i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak silnie przywiązany do ludzi jak pies, nie słucha poleceń, jest krnąbrny, czasem coś podrapie (zwłaszcza, gdy nie postawiłeś na drapaki). Mimo to kota da się kochać.
akwarium, akwarystyka

Akwarium, jako ozdoba każdego pomieszczenia

Każdy ma swój gust oraz poglądy, jeśli chodzi o urządzanie mieszkań czy firm. Wnętrza takie odzwierciedlają ludzkie gusta oraz upodobania a również temperamenty, bo nierzadko okalamy się przedmiotami, jakie dużo powiadają o naszym stylu życia. Wnętrze można zaopatrzyć na opcjonalny prąd bo wybór jest ogromny. Są wnętrza klasyczne, nowomodne, elektryczne, antyczne itp. Istotne ażeby wszelki element danego wnętrza do siebie nienagannie pasowałby współgrał z resztą umeblowania i dodatków, tylko wtedy tworzy się logiczną całość.
Kot, zwierzęta domoiwe

W jaki sposób najlepiej zatroszczyć się o zdrową i zbilansowaną dietę kota?

Od wielu wieków blisko nas były zwierzęta, szczególnie kilku szczególnych gatunków. Bardzo przyjacielskie już dawno temu były psy – a raczej wilki, wliczające się jednak do psowatych – które tak długo włóczyły się za ludzkimi plemionami w oczekiwaniu na resztki z ich łowów, że stały się czymś oczywistym w tych zgromadzeniach. Zaczęto je oswajać i wykorzystywać do pilnowania majątku, wsparcia w polowaniach i innych czynnościach. Dzisiaj psy najróżniejszych odmian, tak różnych, że zmuszają do zadawania pytań, czy należą wciąż do jednego gatunku, żyją z ludźmi we wsiach i w miastach.
1 2 3