Pies
zwierzęta

Przewożenie zwierzaków

Gdy postanowiliśmy mieć zwierzątko raczej nie myślimy o tym jak go wozić. Wiadomo, że w transporcie komunikacji miejskiej będziemy musieli mieć dla naszego pupila bilet, dla psa najlepiej również mieć kaganiec, kota dobrze trzymać w specjalnym kuferku, inne zwierzaki takie jak królik czy chomik również. Jednak czasem, kiedy trzeba jechać z pupilem w długą podróż możemy mieć pewien problem.
kot

Musimy się troszczyć o zwierzęta

Nie istotne jest to, jakie zwierzę mamy w domu, czy to świnka morska, kot lub pies o każde z nich trzeba jak najlepiej dbać i robić wszystko, żeby posiadały zapewniony jak najlepszy komfort do życia. Na szczęście dzisiaj to zadanie posiadamy uproszczone, ponieważ wytwórcy elementów dla zwierząt prześcigają się w propozycjach, co zrobić, by nasz zwierzak był usatysfakcjonowany z życia oraz by jednocześnie miał szanse nam jak najdłużej towarzyszyć.
pies

Jakim pokarmem należy karmić domowe zwierzaki by wyrosły na dorodne?


Nie da się ukryć faktu, że większości naszych mieszkań znajdują się niesłychanie w wielu przypadkach zwierzaki. W tym miejscu wskazane jest zaryzykować stwierdzeniem, że po wielokroć nasz dom nigdy nie wyglądałaby tak samo, gdyby ich nagle zabrakło. Niemniej wprawdzie nasze trendy w posiadaniu zwierząt są ogromnie różnorodne.
tibetan mastiff

Jakie są przyczyny posiadania pieska w swoim domu?

Kiedyś psy generalnie służyły własnym panom jako doskonała ochrona przed chociażby drapieżnikami. W szczególności na wsi nierzadko psy były praktycznie nieodłączną częścią życia. Dzisiaj w dalszym ciągu psy są często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, przykładowo są świetne jeżeli w grę wchodzi branża ochroniarska. Naturalnie akurat w tym wszystkim nie ma nic złego, przecież jeżeli psy są odpowiednio traktowane, to z całą pewnością nie jest im źle. Jednakże takie zwierzaki jak na przykład tibetan mastiff breeders, są "rozchwytywane" akurat nie z takowych powodów.
Tibetan mastiff

Dbanie o czworonoga i mruczka

Posiadanie zwierzaka to w zasadzie duży worek obowiązków i radości. Kochający pies gwarantuje dużo radości i uśmiechu nawet w pechowe dni. To idealny kompan do dalekich wędrówek i skuteczny odstraszacz złych ludzi. ko, mimo swojej tajemniczej natury, też umie się całkiem nieźle zakumplować z właścicielem. Leżenie z delikatnym, mruczącym kotem to ogromna przyjemność.
perfect breed

Ekwipunek dla Waszego nowego psa.

Przed nabyciem wymarzonego szczeniaka winniśmy się dobrze przygotować na jego przybycie do domu. Aby naszemu pupilowi nie zabrakło niczego w nowym miejscu trzeba wyekwipować się we właściwe gadżety.
pies

Troska o pieska nie jest teraz dziwna

Chyba każdy właściciel psa nader uwielbia swojego zwierzaka i w najgorszym razie nie dałby zrobić mu krzywdy. Jeśli również posiadasz psa, niewątpliwie wiesz dokładnie, że powinieneś się nim naprawdę dobrze zajmować. Troska o zwierzę nie jest obecnie niczym dziwnym – dużo właścicieli psów poświęciłoby dla swoich ulubieńców właściwie wszystko.
kot na podłodze

Zwierzęta w domu - jakie akcesoria powinniśmy kupić

Zaskakująco spora część rodzin posiada zwierzę w swoim gospodarstwie domowym. Najczęściej jest to rzecz jasna czworonożny przyjaciel człowieka, czyli pies lub dający mnóstwo radości kot. Niewątpliwie, musimy pamiętać o tym, iż posiadanie zwierzęcia w domu wymaga wielu poświęceń. Należy co więcej zauważyć fakt, że wiąże się to z dużymi kosztami, zależnie oczywiście od tego, jakie konkretnie zwierzę posiadamy. Okazuje się, że pokarm oraz zróżnicowane akcesoria związane ze zwierzętami domowymi kosztują|Coraz więcej gospodarstw domowych posiada w domu jakieś zwierzę.
Kot, zwierzęta domoiwe

Fakty i mity o diecie zwierząt domowych

Żywienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest sprawą prostą, jedzenie dla ludzi nie zrekompensuje wymagań żywieniowych naszych pupili a wręcz odwrotnie może im bardzo zaszkodzić. Zwierzęta mieszkające w domach różnią się od swoich nieudomowionych przodków – są bardziej podatne na choroby, delikatniejsze oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Różnice mają wpływ również żywienia– sucha karma dla psa nie jest jedynie pokarmem ale i dodaje kluczowych minerałów, makro i mikroelementów.
pies

Co potrzebujemy gdy chcemy zabrać psa do mieszkania?

Pies w domu to nie lada odpowiedzialność. Przede wszystkim musi to być dobrze przemyślana decyzja. Musimy sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Czy mamy dużo czasu na tresowanie i wyprowadzanie psa na spacer? Czy ma się kogoś kto się nim zaopiekuje w kryzysowych sytuacjach? I najistotniejsze, czy jesteśmy odpowiedzialni i na to gotowi?
1 2