Pies
zwierzęta

Przewożenie zwierzaków

Gdy postanowiliśmy mieć zwierzątko raczej nie myślimy o tym jak będziemy go przewozić. Wiadomo, że w transporcie publicznym będzie trzeba mieć dla naszego pupila bilet, dla psa najlepiej również mieć kaganiec, kota lepiej przewieźć w odpowiednim kuferku, inne zwierzaki takie jak królik czy chomik też. Ale czasem, kiedy musimy pojechać ze zwierzakiem w długą podróż może być niewielki kłopot.
pies

Zwierzęta również mogą być wymagające

Kogoś może dziwić fakt, że karm i kolejnych przedmiotów dla czworonogów istnieje aż tak dużo, nie mniej należy sobie wydawać sprawę z tego, że nie tylko każde zwierzę może potrzebować kolejnych minerałów odżywczych, lecz też może dziać się tak, że trafimy na wybrednego zwierzaka, który czegoś nie będzie pragnął zjeść.
kot

Musimy się troszczyć o zwierzęta

Nie ważne jest to, jakie zwierzę posiadamy w mieszkaniu, czy to rybka, kot lub pies o każde z nich trzeba jak najwspanialej dbać i robić wszystko, aby posiadały zagwarantowany jak najcudowniejszy komfort do życia. Na szczęście dziś to zadanie posiadamy ułatwione, ponieważ producenci akcesoriów dla zwierząt prześcigają się w pomysłach, co zrobić, by nasz zwierzak był usatysfakcjonowany z życia i aby równocześnie miał okazję nam jak najdłużej towarzyszyć.
pies

Co potrzebujemy gdy chcemy zabrać psa do mieszkania?

Pies w domu to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim decyzja powinna być poprzedzona kilkoma etapami. Musimy sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Czy posiadamy dużo czasu na wychowywanie i chodzenie na spacery z psem? Czy ma się kto nim zająć w szczególnych sytuacjach? I co ważne, czy jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi i na to gotowi?
perfect breed

Ekwipunek dla Waszego nowego psa.

Przed nabyciem wymarzonego szczeniaka powinniśmy się dobrze przygotować na jego przybycie do domku. Żeby naszemu faworytowi nie zabrakło niczego w nowym miejscu trzeba wyposażyć się w odpowiednie akcesoria.
tibetan mastiff

Jakie są przyczyny posiadania pieska w swoim domu?

Kiedyś psy ogólnie służyły własnym panom jako bardzo dobra ochrona przed choćby drapieżnikami. Szczególnie na polskiej wsi bardzo często psy były praktycznie nieodłączną częścią krajobrazu. Obecnie nadal psy są często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, np. są bardzo dobre jeśli w rachubę wchodzi branża ochroniarska. Oczywiście w tym wszystkim nie ma nic nagannego, przecież jeżeli psy są odpowiednio traktowane, to bez cienia wątpliwości nie jest im źle. Jednak takie zwierzaki jak np. tibetan mastiff breeders, są "rozchwytywane" akurat nie z takowych powodów.
Tibetan mastiff

Hodowlane możliwości rasowych psów

Niebanalną w hodowli rasą jest zdaniem wielu ekspertów właśnie tibetan mastiff. Te wyjątkowe psy wywierają wrażenie własnym sprytem oraz niepodrabianą urodą. Określona hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym temacie ekspertów motywuje potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie oraz nepalskie linie krwi mastiffów przybyły do nas bardzo dawno, a do teraz rasa ta cieszy się zwiększającym się nieustannie zaciekawieniem.
pies

Jakim pokarmem należy karmić domowe zwierzaki by wyrosły na dorodne?


Nie da się ukryć faktu, że większości naszych mieszkań znajdują się niesłychanie często zwierzaki. W tym miejscu warto zaryzykować stwierdzeniem, że w wielu przypadkach nasz dom nigdy nie wyglądałaby tak samo, gdyby ich nagle zabrakło. Niemniej jednak nasze trendy w posiadaniu zwierząt są wybitnie różnorodne.
domy wielorodzinne

Preparaty na kleszcze i jedzenie przeznaczone dla psów - czyli, co jest dobre dla naszego pupila

Posiadasz w domku psa? W tego rodzaju wypadku powinieneś dbać o jego zapotrzebowania! Odpowiednia jedzenie oraz preparat przeciw kleszczom może zdziałać więcej, aniżeli tobie się może wydawać!
Kot, zwierzęta domoiwe

Fakty i mity o diecie zwierząt domowych

Żywienie psów i kotów nie jest łatwe, zwykłe ludzkie jedzenie nie zaspokoi potrzeb żywieniowych naszych zwierzaków a wręcz przeciwnie może im znacznie zaszkodzić. Zwierzaki trzymane w blokach różnią się od swoich nieudomowionych przodków – są bardziej podatne na drobnoustroje, delikatniejsze oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Różnice mają wpływ także karmienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dostarcza bardzo potrzebnych witamin, makro i mikroelementów.
1 2