Podłoga
układanie parkietu katowice

Twoja podłoga może prezentować się naprawdę pięknie, ale nie można zapominać o potrzebnych zabiegach

Podłoga drewniana jest materiałem na lata, więc należy zrobić ją naprawdę solidnie. Pielęgnowana – będzie wyglądać doprawdy cudownie i nada pokojom szczególnego klimatu. Podłoga z parkietu okazuje się rozwiązaniem uniwersalnym i WCiąż modnym, więc opłaca się zdecydować się właśnie na ten rodzaj podłoża.
Parkiet

Renowacja podłogi drewnianej przez cyklinowanie i odpowiednia pielęgnacja drewna

Każdy kto posiada podłogę z drewna doskonale wie, że łatwo może się uszkodzić czy też pod wpływem wilgoci może ulec zniekształceniu. O takie podłogi powinniśmy wyjątkowo dbać, czasem jednak nawet w czasie zwykłego użytkowania mogą powstawać niewielkie uszkodzenia. W zależności od tego jakiego typu posiadamy posadzkę, taki jest sposób jej odnawiania. Inaczej postępuje się z podłogami pokrytymi lakierem, w inny sposób z olejowanymi
Drewniany parkiet

Cyklinowanie parkietu sposobem na estetyczne pokoje

Sposobów na wykończenie podłogi wskazać można bardzo wiele. Jednym z nich jest ułożenie parkietu. Definitywne wykończenie parkietu wymaga jego wycyklinowania.
Listwy przypodłogowe

Jak powinno montować się listwy przypodłogowe? Jakie istnieją sposoby montażu? Jaki z nich wybrać?

Po wielu pracach, kiedy podłogi zostały ułożone, a ściany pomalowane nadchodzi czas na montaż listew przypodłogowych. Tak naprawdę sposobów ich zamontowania jest kilka, dobrze jest poznać takie bardziej niezawodne.
naklejki

Czy zawsze musimy malować ścianę czy istnieje w sumie inny sposób, aby nasza ściana uzyskała nowy wygląd?

Od jakiegoś czasu nowym trendem w dekorowaniu wnętrz jest używanie naklejek na ścianę. To niezwykle dobre rozwiązanie, gdy znudzi się już nam kolor ścian w domu, lecz brak nam czasu na malowanie. To również dobre w innej, mniej spotykanej sytuacji, np., jak wynajmujemy mieszkanie i nie możemy pomalować ścian. Jest rzeczywiście wiele wzorów, stylów, ale również rozmiarów naklejek ściennych, więc każdy jest w stanie wyszukać coś dla własnych potrzeb.
powierzchnia do czyszczenia

Szlifowanie piaskowca powinno dziać się w dobry sposób

Czy zaznaczymy z jakiego kamienia robione jest podłoże?

Coraz częściej tarasy, schody, nagrobki, a też poręcze wykonywane są z przeróżnego typu minerałów, które powinny być dobrze oczyszczone, jeśli chcemy mieć pewność, że przez długi czas będziemy mogli z nich używać, wiedząc, że nic niedobrego się z nimi nie dzieje. Przez to właśnie tak istotne będzie to, by wiedzieć, w jaki sposób powinny okazać się poddawane obróbce, a potem jak trzeba je oczyścić, by były solidne oraz długo świetnie się przedstawiały.
podłoga

Cyklinowanie podłóg – wartościowe porady

Parkiet to jeden z często wybieranych typów podłogi, który nie domaga się wiele zachodu, by cały czas wyglądał jak nowy. Najważniejszą czynnością jest cyklinowanie podłóg. Wrocław to jedno z miast, w którym można bez problemu znaleźć kompetentne firmy trudniące się tego typu usługami. O czym trzeba pamiętać, jeśli i my planujemy cyklinowanie?
podłogi drewniane

Podłoga drewniana na lata

Architekci głowią się jak wymyślić otoczenie, które będzie najbardziej odpowiednie dla mieszkańców domu. Najbardziej wymagające do opracowania bywają przestrzenie wspólne, takie jak salon. Od podłogi, aż po górne oświetlenie każdy szczegół jest ważny dla przydania temu fragmentowi mieszkania właściwości użytkowych, a zarazem stylowych. Planowanie wnętrza można zacząć od podłogi, która pociągnie za sobą dalsze poczynania. Dla zaaranżowania ciepłego wnętrza najbardziej odpowiednie będą podłogi z drewna.
lampa

Designerskie wyposażenie i dodatki dla wnętrz

Dzisiejszy świat jest pełen intrygujących rozwiązań. Nie sposób mówić o nudzie. Ciągle widzimy jakieś świetne opcje, z których możemy skorzystać. Kiedy na przykład mamy kupić lampę, to mamy niezły dylemat. Nie da się wyszukać lampy do mieszkania w kilka minut. Potrzebujemy paru a czasem i kilkunastu dni. Posiadamy obecnie nowoczesne lampy, które mogą się bardzo podobać, ale można mieć też kłopot z dobraniem ich do naszego wnętrza.
kolory we wnętrzu

Subtelne kolory do waszego domu

Jeśli pragniesz posiadać jasne wnętrze pełne słońca koniecznie zdecyduj się na ściany w odcieniu écru. Kremowy, czy jeżeli kto woli, waniliowy kolor ścian rozjaśni wnętrze, dodatkowo sprawiając, że będzie bardzo przytulne.
1 2