Technologia
żyrandol oświetlający salon

Źródła światła tradycyjne i nowoczesne

Typ oświetlenia jest bardzo znaczący w każdym pomieszczeniu. Nie do wszystkich czynności i zadań wystarcza bowiem światło słońca. Najgorsza sytuacja w tym względzie jest w zimie, kiedy bardzo wcześnie robi się ciemno i trzeba wtedy używać oświetlenia sztucznego. Jest właściwie dużo wnętrz, które wcale nie mają dostępu do naturalnego światła. Są to często wnętrza położone poniżej poziomu ziemi.
szkło w praktyce

Pałac Królowej Śniegu, czyli balustrady szklane w naszych domach

O szklanych domach już dane nam było czytać prawie wiek temu, i mamy świadomość symboliki doskonalszego świata. Jednak jeśliby tak marzenie zamienić w rzeczywistość? I pokusić się o szklane schody?
Diody LED

W kwestii energooszczędnych żarówek, LED stają się coraz bardziej popularne

Oświetlenie diodowe ma bardzo wszechstronne zastosowania. Światło oparte na technologii ostrożnie opanowuje rynek. Nawet światowe potęgi przyznają, że za 10-15 lat diody LED będą z teraźniejszych 5% wynosiły 95% obrotu w specjalności oświetleniowej.
Diody LED

Kilka istotnych informacji o wykorzystaniu ledowego oświetlenia, czemu jest ono obecnie tak popularne.

W ostatnich latach oświetlenie typu led bardzo zyskało na popularności. Wynika to z kilku rzeczy, lecz mając na uwadze plusy technologii trudno się dziwić, że jest ona tak popularna. Przede wszystkim żarówki ledowe są dużo oszczędniejsze od tradycyjnych, i to różnica jest rzeczywiście duża, bo parokrotna. Przy kilkunastu lampach w domu różnice na wysokości rachunków będą faktycznie spore, nawet uwzględniając wyższe ceny za żarówki ledowe w ciągu paru miesięcy raczej się one zwrócą.
Łazienka, Uroczysko Siedmiu Stawów

Mieszkanie, w którym wszyscy chcieliby mieszkać

Obecnie niczym nie trzeba się przejmować. Nie trzeba mieć ze sobą dwudziestu paru części encyklopedii, żeby poznać odpowiedź na nurtujące nas pytanie, musimy jedynie posiadać dostęp do Internetu. Nie trzeba mówić, kiedy wrócimy do domu, wystarczy, że wykonamy telefon, gdy będziemy w drodze powrotnej. Nie trzeba też denerwować się, bo zapomnieliśmy zrobić przelew i zamknęli nam bank przecież można wykonać przelew elektronicznie.
oświetlenie led

Rozwiązania dostarczane przez zaufanego producenta

Rozwiązania wybierane dzisiaj nieprzerwanie przez specjalistów wpisują się w wytyczne ekologii. Jest to znaczące, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy tych stosowanych w domach czy mieszkaniach sprzętów. Innowacyjne opcje oświetleniowe oraz zasilające mają za zadanie ułatwiać nam funkcjonowanie na co dzień. Znajdujący się obecnie wśród ofert adapter led jest znakomitą alternatywą dla klasycznych, stosowanych dotychczas zasilaczy. Bezpieczeństwo użytkowania przejściówek jest bardzo istotne. Wśród nowych rozwiązań pojawiają się kolejne, jeszcze bardziej udoskonalone pod względem funkcji.
led

Oświetlenie led

Energooszczędne i długotrwałe oświetlenie LED jest świetną alternatywą dla tradycyjnych żarówek i halogenów. Diody LED biorą mniejsza ilość prądu aniżeli oświetlenie halogenowe i oświetlenie żarowe, co symbolizuje wielkie oszczędności na energii elektrycznej. Oświetlenie ledowe posiada też wysoce dłuższą żywotność niż odmienne rodzaje światła. Na skutek unikatowej technologii, oświetlenie takie oddaje pełną siłę świetlną natychmiast po włączeniu.
Taśmy LED

Czy opłaca się używać światła led, oraz jakich możemy oczekiwać zalet oraz wad związanych z tym systemem?

Każdy dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa sztuczne światło. Obecnie nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez wielu źródeł oświetlenia. Pionierską żarówkę, w pierwszej połowie XIX wieku, wynalazł Francuz de Moleyns, jednak realny przełom w tej dziedzinie odnotował Thomas Alva Edison, który za pomocą zwęglonej nici, pod koniec XIX wieku, stworzył żarówkę, która świeciła 40 godzin.
Ledowe oświetlenie

Diody LED-owe – nowoczesna technologia dla każdego

Obecnie wiele osób rozważa, w jaki sposób jednocześnie obniżyć rachunki za elektryczność, zadbać o środowisko i cieszyć się wysokiej jakości produktami. Wbrew pozorom wyjście jest bardzo proste – najlepiej zainwestować w nowe technologie.
drewno

Jakim sposobem dać sobie radę z szkodnikami żerującymi w drewnie?

Nie da się zataić zjawiska, że w szerokim zakresie rozumiana branża stolarska w dalszym ciągu jest niezmiernie ważną częścią naszej gospodarki. Mimo iż taki fakt jest w pewnej mierze oczywistością, to tymczasem niejednokrotnie nie zdajemy sobie z niego znaczenia.
1 2